Dlaczego warto nas odwiedzić już w pierwszy dzień targów Special Days?

24/02/2015

Większość właścicieli kwiaciarni dostrzega konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Edukacja branżowa odgrywa coraz większą rolę, a jej brak często prowadzi do negatywnej weryfikacji danej firmy przez rynek.   – Słowa te wypowiedziałem w wywiadzie dla Gardenia News 2015. Idąc za tą myślą postanowiliśmy razem z autorami naszego portalu przygotować 4 tematy, które mogą pomóc w kwiatowym biznesie. Zapraszamy na cykl wykładów na największych targach zielonej branży – Gardenia – Special Days. Będą to 2 panele wykładów, które odbędą się w czwartek, 26 lutego w pawilonie 5 na scenie głównej.  Będzie to doskonała okazja by dowiedzieć się więcej na tematy interesujące każdego florystę oraz… poznać się w tzw. realu!

W programie:

PANEL 1

1. Nowości produktowe na rynku florystycznym w roku 2015
Prowadzenie: Katarzyna Greta Szymkowiak
Godzina 10.00 – 10.45

Producenci ścigają się z wprowadzaniem kolejnych produktów na rynek florystyczny. Chcielibyśmy podczas prezentacji przybliżyć kilka z nich, pokazując ich użyteczność i możliwości nowatorskich zastosowań. Podczas spotkania będzie można bliżej przyglądnąć się prezentowanym nowościom” Podczas prezentacji zostanie pokazanych 5 nowych produktów od 5 producentów. Produkty są nowościami wprowadzonymi na rynek w 2015 roku.

2. Jak zbudować ofertę ślubną na każdą kieszeń.
Prowadzenie: Dorota Ramirez
Godzina 10.45 – 11.30

Dowiedz się jak przygotować ofertę ślubną dla panien młodych. Rozpoznaj swojego klienta i przedstaw propozycję, która trafi w jego możliwości finansowe. Dowiedz się jak technicznie skonstruować kompletną ofertę ślubną. Poznaj przykłady realizacji zleceń ślubnych z podziałem na wielkość budżetu. Wykład dla osób zajmujących się florystyką ślubną.
Prezentacja mająca na celu zwrócenie uwagi na różne grupy klientów i ważne elementy składowe podpisywanych umów. Dodatkowym wsparciem wykładu będzie pokaz – prezentacja zrealizowanych zleceń.

PANEL 2

3. Co florysta powinien wiedzieć, aby jego praca była nie tylko efektowna ale i efektywna.
Prowadzenie: Andrzej Dąbrowski
Godzina 13.00- 13.45

Podczas wykładu jego uczestnicy usłyszą min. jak rozpoznawać i niwelować skutki manipulacyjnych „gier” klientów mających na celu np. uległość sprzedawcy, rezygnację ze swojego stanowiska i osiągnięcia korzystnych warunków transakcji wyłącznie dla klientów. Nauczą się obrony przed manipulującymi klientami co w konsekwencji przyczyni się do lepszych efektów handlowych i ekonomicznych przedsiębiorstw. Drugim elementem i niewątpliwą korzyścią wynikającą z udziału w wykładzie będzie opanowanie umiejętności pozytywnego wywierania wpływu na klientów, tak aby w łatwy sposób finalizować sprzedaż i bronić np. proponowanej ceny.

4. Florysta w Internecie – darmowe narzędzia wspierające biznes
Prowadzenie: Julia Błaszczyk
Godzina 13.45 – 14.30

Rozwijaj swój biznes korzystając z darmowych narzędzi dostępnych w Internecie. Dowiedz się jak zaprezentować siebie oraz swoją ofertę nie popełniając powszechnych błędów. Określ swój florystyczny wizerunek i bądź konsekwentny w jego promowaniu.

Po prezentacjach będzie możliwość spotkania z prelegentami na naszym stoisku – pawilon 5 box 213.
To oczywiście nie wszystkie atrakcje jakie można będzie znaleźć podczas targów. Cały program imprez, pokazów i prezentacji znajdziecie tutaj >>

Serdecznie zapraszamy i czekamy na was podczas targów Gardenia – Special Days w Poznaniu w dniach 26 – 28 lutego 2015 roku.

Special Days

 

O autorze

Janusz Błaszczyk

Współzałożyciel i Redaktor Naczelny forumkwiatowe.pl - portalu dla florystów i nie tylko. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego. Z florystyką związany od 1989 roku. Na stałe mieszka i pracuje w Krakowie... Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...