Trudne czasy pandemii, zmienią z pewnością całe nasze otoczenie. Jak będzie wyglądał krajobraz po tej bitwie nikt nie potrafi powiedzieć. W niektórych mniejszych miejscowościach te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Rodzi się pytanie: co z naszymi lokalnymi biznesami, naszymi miejscami pracy, co z dotychczasowym stylem życia? Czy to wszystko wróci do stanu jaki znamy?

Kwiaciarnie, pracownie florystyczne, ale także specjalistyczne gospodarstwa, które na co dzień zajmują się handlem czy uprawą kwiatów są na pierwszej linii zmiany. Ta obawa o naszych bliskich, o nas samych  zaczyna nam towarzyszyć każdego dnia.

W trudnych czasach izolacji szczególną rolę mają do spełnienia media, także te społecznościowe. To z ich stron  dowiadujemy się o tym co słychać, jak wygląda życie w innych miejscach niż nasze. Liczy się tutaj rzetelność i wielka odpowiedzialność za podawane informacje. Łatwo można wywołać strach czy wręcz panikę. Media mogą także inspirować do działania i pokazywać akcje godne naśladowania. Niewątpliwie taką akcją jest podarowanie kwiatów wszystkim tym, którzy dzisiaj są na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Pierwszy krok zrobiła Ewa Ogrodowicz z kwiaciarni Wizaż w Chorzowie. Zainspirowała pozytywnie wielu florystów do działania. Uświadomiła nam wszystkim także, że warto współpracować w słusznej sprawie. Podobną akcje przeprowadziła Małgosia Bębenek z Galerii Natura w Jarosławiu, która napisała do nas tak:

fot. Galeria Natura

Pomysł przeprowadzenia akcji powstał dzięki Ewie Ogrodowicz z kwiaciarni Wizaż, za co jej serdecznie dziękuję. Pozytywną energię dostarczył mi portal ForumKwiatowe.pl motywując do działania, a przyświecał mi jeden cel – okazać wdzięczność ludziom, którzy są teraz na pierwszej linii.

Małgorzata Bębenek, Galeria Natura

Dzięki wsparciu firm: “Rosa Garden” Anna Haba oraz “Dream Flower” spółka jawna Niedbała Piotr, Niedbała Sebastian, Niedbała Kamil, które podarowały około 4 000 kwiatów, z których powstało 250 bukietów. Zostały one dostarczone personelowi medycznemu Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. W pracy nad przygotowaniem bukietów Małgosię wsparła jej córka Karolina Bębenek oraz Agnieszka Stęchły.

Brawa dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tym niesamowitym darze dobrej woli. Wspierajmy się wzajemnie, aby ten trudny czas był dla każdego łatwiejszy. Podaruj kwiaty i Ty, swoim najbliższym, sąsiadom, swoim pracownikom. Niech czas ograniczonej swobody i zamknięcia w domach będzie dla nas wszystkich przyjemniejszy. Wesprzyj w ten sposób całą branżę kwiatową w Polsce.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl