Dzień florysty w Krakowie

29/04/2014

W Krakowie Dzień Florysty upłynął pod znakiem „wiklinowych” warsztatów. Wykonanie kuli z wierzbowych gałęzi to umiejętność, którą warto posiadać. Zjechała się więc całkiem spora grupka florystów z Warszawy, Radomia, Kielc, Katowic i Podhala.

[imagebrowser id=71]

Dwugodzinne warsztaty upłynęły w miłej atmosferze, choć wyplatanie nie było wcale takie łatwe jak mogło się z początku wydawać… Dzięki pomocy i instruktarzowi pań z Polskiej Wierzby każdemu udało się wyjść z warsztatów z pięknym zielonym dziełem 🙂 Po wszystkim całe towarzystwo znalazło jeszcze czas na wspólne pogaduchy na „takie tam” florystyczne tematy… Kawa, herbata, domowe ciasto ale nie tylko: cukiereczki i czekoladki z okazji urodzin jednej z uczestniczek dopełniły atmosferę tego spotkania. Zabawa z wyplataniem kul okazała się świetnym pretekstem do porozmawiania i oczywiście wspólnej nauki. Każdy z uczestników może nie tylko pochwalić się fajną formą w kształcie kuli, ale także umiejętnością jej samodzielnego wykonania.

wierzbowe kule

Nie każdy pewnie pamięta, że 27 kwietnia został ustanowiony Dniem Florysty w 2010 roku na naszym forum. Miało to być święto „portalowe”, ale stało się inaczej – co nas bardzo cieszy. Jeśli ktoś lubi powspominać, to zapraszamy do poczytania pierwszego wątku o „Dniu Florysty”.

Jak bawili się uczestnicy niedzielnego spotkania możecie zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Mamy nadzieję, że to spotkanie dało uczestnikom trochę energii do dalszej pracy. Wspólne „warsztatowanie” po raz kolejny pokazało, że można i zawsze warto jest spotkać się nie tylko na polu zawodowym, ale również prywatnie, żeby miło spędzić czas. Serdecznie dziekujmy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i… mamy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy!

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl