Ekologia jest niezwykle modna i coraz więcej osób stara się żyć w tym duchu. Dbałość o środowisko naturalne najczęściej oznacza zmianę nawyków w codziennym życiu. Wprowadzenie segregacji odpadów, rezygnacja z jednorazowych plastikowych produktów, oszczędzanie wody i energii to tylko kilka przykładów. Jest to kwestia, której nie można pominąć także w pracy – również w pracy florysty.

W kwiaciarni również można wprowadzić wiele rozwiązań przyjaznych dla naszej planety. Jednym z nich jest korzystanie z jednorazowych odżywek w papierowych saszetkach. Taki produkt oferuje marka CHRYSAL.

Papierowa saszetka z odżywką do kwiatów Chrysal

Saszetka z odżywką do kwiatów ciętych CHRYSAL w pełni nadaje się do recyklingu. Dzięki tej nowej wersji odżywki zapakowanej w papierową saszetkę, ograniczamy zużycie plastiku, a wykorzystywane przez nas materiały można poddać recyklingowi, kompostować lub ponownie wykorzystać.

Chrysal-Supreme Universal Paper 1L

PAPIEROWA saszetka Chrysal zawiera odżywkę do kwiatów Chrysal Universal, która utrzymuje piękne kwiaty nawet o 60% dłużej od kwiatów trzymanych w samej wodzie. Używając produktów Chrysal, zużywa się znacznie mniej wody, ponieważ nie ma konieczności jej wymiany nawet przez kilka dni. Korzystanie z odżywki sprawia, że kwiaty są w lepszej kondycji, co oznacza mniejsze straty wywołane zbyt szybkim ich więdnięciem.

Nowa, papierowa saszetka z odżywką do kwiatów nadaje się w 100% do recyklingu i przyczynia się do gospodarki w obiegu zamkniętym, co jest bardzo ważne dla środowiska. Ambicją Chrysal-a jest wprowadzanie ekologicznych rozwiązań także w branży kwiatowej:

Już dziesięć lat temu uruchomiliśmy Chrysal Cares, nasz własny program zrównoważonego rozwoju. Pracujemy nad rozwiązaniami ograniczającymi straty na kwiatach, obniżającymi zużycie wody i opakowań, włączając tym samym zrównoważony rozwój do naszej strategii. Chcemy, aby 50% opakowań naszych saszetek nadawało się do recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia. Nieustannie ciężko pracujemy nad ekologicznymi rozwiązaniami, które zmniejszają ślad węglowy, przyczyniają się do gospodarki w obiegu zamkniętym i sprawiają, że mniej odpadów trafia na wysypiska.

Papierowa saszetka Chrysal dostępna jest w sklepie internetowym pod linkami poniżej – w wersji pakowanej po 50 lub 1000 sztuk:


A R T Y K U Ł S P O N SO R O W A N Y

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl