Po raz pierwszy w historii Polski, wydarzenie florystyczne o tak wysokiej randze odbędzie się w naszym kraju – dokładnie w Katowicach. Gospodarzem XIX Florystycznych Mistrzostw Europy, których termin z uwagi na pandemię został przesunięty z czerwca 2020 roku na 26-28 sierpnia 2022 roku jest Stowarzyszenie Florystów Polskich.

Europa Cup – Florystyczne Mistrzostwa Europy to wydarzenie, wokół którego co cztery lata skupiają się rzesze wielbicieli florystyki i kwiatów z całej Europy. Do udziału w tym prestiżowym konkursie przystępują reprezentanci poszczególnych krajów, by spośród nich wyłonić tego, któremu należy się palma zwycięstwa na arenie europejskiej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowa Organizacja Florystyczna Florint.

Florystyczne Mistrzostwa Europy 2022 to czas przełomu. Przeniesiemy się w inny, nieznany dotąd wymiar. Tegoroczna edycja Mistrzostw inspirowana będzie muzyką, choć florystyka dotychczas była oceniana wzrokiem, odczuwana zapachem i dotykiem.

Europa Cup 2022 – Florystyczne Mistrzostwa Europy: 18 florystów, 6 konkurencji!

18 florystów reprezentujących swoje kraje zmierzy się w 6 konkurencjach, w których będą mieli możliwość odniesienia się do swoich indywidualnych preferencji muzycznych oraz do zaznaczenia swej odrębności kulturowej. Przygotowane zadania ukażą również wrażliwość, emocjonalność oraz otwartość uczestników, a kwiaty w ich rękach mają szansę stać się środkiem do stworzenia niepowtarzalnych, być może nawet ruchomych „obrazów”.

Konkurs będzie trwać dwa dni – piątek i sobotę, a jego zwieńczeniem będzie WIELKI FINAŁ. To właśnie wtedy, w sobotni wieczór, wyłonionych zostanie sześciu finalistów, którzy na oczach publiczności zmierzą się z ostatnim zadaniem konkursowym: niespodzianką. Wielki Finał to wydarzenie podsumowujące Mistrzostwa, obfitujące w doznania florystyczne jak i z innych rejonów szeroko rozumianej sztuki. Uczestnicy na żywo będą mogli doświadczyć emocji, które towarzyszą momentowi ogłoszenia Zwycięzcy Europa Cup 2022 oraz spędzić niezapomniany wieczór.

Program wydarzenia znajdziesz tutaj: Europa Cup 2022: program i wydarzenia towarzyszące

Europa Cup 2022 Mistrzostwa Florystyczne
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl