Floryści dzisiaj chętnie sięgają po nowe odmiany kwiatów ciętych, często o nieoczywistych barwach i kształtach, w tym kultowe róże marki Vip Roses, a także oferowane przez tę firmę barwione goździki, tulipany czy groszki pachnące. Chcieliśmy pokazać Wam ich tulipana, który podobnie jak wiele innych odmian kwiatów, ma zdolność niesamowitej metamorfozy.

Wspomniana metamorfoza jest efektem działań człowieka i polega na napojeniu kwiatów specjalnym kolorowym płynem. Efektem tego zabiegu są oszałamiające kolory płatków tulipana. Jak podaje firma Vip Roses stosowany przez nich barwnik do kwiatów jest wytwarzany z naturalnych składników, nie zawiera metali ciężkich i jest biodegradowalny, a więc nie szkodzi środowisku.

Warto wiedzieć, że barwienie ma swoje minusy, na przykład może być pogorszony wygląd liści. Mają one tendencję do lekkiego przysychania na samych końcówkach, a oprócz tego ich kolor nie zachwyca, choć… może to kwestia gustu. Nieciekawe liście to cecha koloryzowanych kwiatów, która wynika z tego, że woda z barwnikiem trafia do wszystkich części rośliny, nie tylko do kwiatów. Można jedynie doradzić usunięcie wszelkich nieładnie wyglądających liści. Zabieg ten nie tylko nie zaszkodzi tulipanowi, ale jest wskazany, o czym florystom nie trzeba przypominać.

Tulipany pełne: Double Sexy Red i Double Dusty Olive

Ten pierwszy tulipan – Double Sexy Red – wbrew nazwie nie jest czerwony, ale w kolorze różowo-koralowym, z wyraźnie odcinającym się czerwonym żyłkowaniem. Kolor Double Dusty Olive jest trudniejszy do określenia, na płatkach znajdziemy odcienie fioletowe, jasnooliwkowe, popielate.. Widoczne na zdjęciu ceramiczne naczynia z elementami metalu miały za zadanie uatrakcyjnić ekspozycję, a obrazek w tle podkreślić kolor i dodać głębię prezentowanym kwiatom.

Tulipany Double Sexy Red i Double Dusty Olive
Tulipan Double Sexy Red
Tulipan Double Sexy Red

Tulipan Double Honey Caramel, Coronet Latte i inne.

Ciekawe połączenia kolorów świetnie się sprawdzi jako element dekoracji wystawy kwiaciarni czy recepcji. Przygaszone, pastelowe barwy farbowanych tulipanów w połączeniu z ożywiającym żółto-czerwonym, tulipanem Double Honey Caramel intrygują i tym samym przyciągają uwagę widza. Dekoracja z ich udziałem z pewnością zwróci uwagą potencjalnego klienta. Vip Roses oferuje możliwość zakupu tulipanów pojedynczych (6-płatkowych) w pięciu różnych kolorach (VIP mix) – taka paczka daje możliwość “pobawienia” się kolorami. Warty uwagi jest też tulipan z grupy koronowych – Coronet Latte. Jego oryginalny kształt dodatkowo urozmaici kompozycję florystyczną.

Floryści mogą kupić barwione tulipany z Vip Roses w firmie VHV Flowers and Greens – wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem ich platformy zakupowej (ceny są w złotówkach). Zamówione kwiaty mogą być dostarczone na terenie całej Polski. Niewątpliwym atutem jest dostawa pod wskazany adres kwiaciarni.

Tulipan Double Honey Caramel
Tulipan Coronet Latte i Sexy Red
Tulipan Double Honey Caramel i tulipany w mixie – VIP mix
Tulipan Double Dusty Olive
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl