Festiwal Kwiatów

21/04/2015

Jak celebrować budzącą się do życia naturę? Najlepiej wybrać się na Maderę by podziwiać Festiwal Kwiatów. To kolorowe święto jest hołdem mieszkańców wyspy dla kwitnących wiosną kwiatów Madery. W trakcie festiwalu odbywają się pokazy kwiatów, występy folklorystyczne, koncerty muzyki klasycznej, konkursy na najpiękniejsze dekoracje z kwiatów, a na ulicach powstają dywany kwiatowe.

madera

Największą atrakcją jest parada. Platformy „uginające” się pod ciężarem kwiatów, a między nimi roztańczony, kolorowy pochód. Ważnym wydarzeniem poprzedzającym paradę jest stworzenie „Ściany Nadziei” – ściany z tysięcy kwiatów, którą tworzą zebrane na Praça do Município dzieci. Ściana ta jest symbolem nadziei, że świat stanie się lepszy.

Poniżej zamieszczamy film z parady. Czekamy, kiedy w naszym kraju pojawi się pierwsza parada kwiatów – może zorganizowana przez producentów?

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl