Fleurex 2012 – targi dla florystów

04/11/2012

FleurEx 2012 – targi dla florystów, które co roku organizowane są przez brytyjskie stowarzyszenie florystów BFA.

W tym roku impreza odbyła się w ostatni weekend października i trwała dwa dni, podczas których można było podziwiać znanych florystów „w akcji”, uczestniczyć w konkursach, warsztatach i pokazach oraz oczywiście „zwiedzać” stoiska firmowe. W ramach pokazów na głównej scenie można było zobaczyć dwóch najlepszych florystów BFA roku 2012 (David Ragg i David Denyer).

Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy. Zaproponowano sześć kategorii, zarówno dla tych bardziej doświadczonych florystów, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w tym zawodzie.

Tematy konkursowe były bardzo ciekawe, jak wykonanie dekoracji na gąbce florystycznej firmy Oasis (sponsor konkursu) na konferencję prasową, na której miałby zostać pokazany nowy produkt. Był też konkurs na wiązankę dla zwycięzcy Pucharu Davisa, czy etolę dla panny młodej.

Targi zgromadziły wielu wystawców branżowych, firmy działające lokalnie, ale też i dobrze znane w Polsce, takie jak Chrysal czy Oasis. Byli więc producenci kwiatów, dostawcy akcesoriów florystycznych, wydawnictwa branżowe, ale też firmy z innych branż np. ubezpieczeniowej, dla których florysta jest tównież potencjalnym klientem.

Ciekawą propozycją było uczestnictwo w seminariach biznesowych dla właścicieli firm. Tematyka jak najbardziej na czasie: jak prowadzić dochodową kwiaciarnię, promować własny biznes oraz rozwijać działalność w internecie.

zdjęcia: Tracy Tomlinson

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl