W ostatnią niedzielę stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspierana akcją “Floryści dla WOŚP” wprowadziły Polskę w atmosferę dobroczynności i… kwiatowego piękna. Wszystko to za sprawa 32. Finału WOŚP, którego motto brzmiało “Tu wszystko gra OK!”. Celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu, który ma pomóc w leczeniu płuc po pandemii. Kwota, jaką zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału, wyniosła 175 426 813 złotych!


Reklama

Jak co roku wydarzeniu towarzyszyły kwiaty! Po raz kolejny silna florystyczna ekipa spotkała się, by stworzyć nie tylko bukiety, ale także wspaniałą atmosferę, pełną serca i zaangażowania. Przygotowania do akcji charytatywnej “Floryści dla WOŚP 2024” rozpoczęły się dzień przed Wielkim Finałem, kiedy grupa florystów z całej Polski spotkała się na Rynku Hurtowym Bronisze. Tam, wśród tysięcy kwiatów i entuzjazmu uczestników, udało się stworzyć ponad 200 unikatowych bukietów, które były symbolem wsparcia celów Fundacji WOŚP. Następnie bukiety te, jak zawsze kolorowe i profesjonalnie wykonane, trafiły do studia TVN, gdzie Jurek Owsiak osobiście wręczał je zgromadzonym gościom.

Przez cały Finał nie brakowało w studio florystycznych wolontariuszy. Ich obecność była nie tylko wyrazem solidarności, ale także sposobem na dodanie koloru i radości temu wyjątkowemu wydarzeniu. Kolorowe bukiety stworzyły w studio atmosferę lata w środku zimy.

Akcja charytatywna “Floryści dla WOŚP” odbyła się już po raz 15 z rzędu!

Cała akcja nie odbyłaby się bez wsparcia firm z branży oraz bez udziału florystów, którzy przez całą sobotę pracowali nad wykonaniem bukietów oraz kompozycji, które zdobiły stoły w “wośpowej” restauracji. Floryści, którzy wzięli udział w akcji to: Agnieszka Błaszczyk, Agnieszka Piech-Żurawowicz, Agata Babik, Andrzej Wyrzykowski, Angelika Danielska, Dorota Głód, Elżbieta Knap, Elżbieta Lewkowicz, Ewa Gołębiewska, Ewa Nowicka, Ewa Pamuła, Iwona Bielik – Pawełczyk, Iza Nobis, Joanna Chmielewska-Gnojewska, Joanna Ocicka, Karolina Parkitny, Katarzyna Kowieska, Katarzyna Pierzchała – Stoch, Krystian Kasper, Lautaro Flores Gallardo, Małgorzata Bębenek, Małgorzata Szwagiel, Mariola Bednarska, Marlena Jagoda, Marzena Łukasik, Mateusz Adamiak, Patrycja Jurkowska, Renata Jędrzejewska, Tomasz Iwanow, Urszula Asanowicz, Weronika Walczak.

Firmy wspierające akcję “Floryści dla WOŚP”:

Oraz liczne firmy z rynku kwiatowego na Bakalarskiej w Warszawie.

Wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy należą się wielkie podziękowania!

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl