Każdy z nas ma mnóstwo spraw na głowie – absorbuje nas praca, dom i inne sprawy (o ile po tych dwóch pierwszych zostanie nam nieco czasu). Na szczęście mamy Internet, możemy więc łatwo się komunikować i równie łatwo docierać do informacji. To samo dotyczy dobroczynności. Jeśli tylko jakaś sprawa jest dla nas istotna, to z łatwością możemy znaleźć (lub skrzyknąć) innych zaangażowanych w nią ludzi i działać! Wolontariuszem może zostać każdy. Często decydują o tym nie tylko nakłady pieniężne, ale zwykła chęć i zaangażowanie w sprawę, która jest dla nas ważna.

Charytatywna akcja „Floryści dla WOŚP” jest przykładem takiego właśnie działania. Portal ForumKwiatowe.pl organizuje ją już 10 raz z rzędu, zapraszając do udziału florystów z całej Polski. Właściciele kwiaciarni, pracowni florystycznych, nauczyciele zawodu oraz szeregowi floryści zostawiają na dwa dni wszystko i przyjeżdżają do Warszawy pomagać. Pracują cały dzień z kwiatami, robią bukiety, które następnego dnia Jurek Owsiak w imieniu Fundacji WOŚP wręcza swoim gościom podczas Wielkiego Finału.

Ktoś może zapytać: po co te kwiaty? Przecież fundacja w tym roku zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Potrzebne są pieniądze, a te wydane na kwiaty i bukiety można spożytkować inaczej. Cóż,  jako dumni przedstawiciele branży florystycznej i miłośnicy kwiatów po prostu nie wyobrażamy sobie lepszej formy podziękowania niż wręczenie bukietu kwiatów. Mamy nadzieję, że również dla darczyńców wspierających Fundację ten symboliczny gest jest najbardziej wymowny i na miejscu. Kwiaty to przecież piękna forma podziękowania, która najlepiej odzwierciedla emocje towarzyszące tej pięknej akcji.  Cieszymy się, że kwiaty tak wspaniale wpisały się w WOŚP i dziś, po dziesięciu latach możemy śmiało powiedzieć, że bez nich Wielki Finał nie wyglądał by tak samo.

27. Finał WOŚP

13 stycznia 2019 r.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

W projekt angażuje się wiele firm z branży kwiatowej, również tych, które na co dzień konkurują ze sobą. Wiele osób związanych z kwiatami angażuje się także w działania lokalne, uczestniczy w aukcjach internetowych czy zwyczajnie wspiera zbiórki organizowane w całej Polsce i nie tylko. Idea pomagania żyje, a przecież liczy się każda złotówka.

Cieszymy się ogromnie, że z roku na rok zainteresowanie naszą akcją rośnie. Jest coraz więcej chętnych do wolontariatu, coraz więcej zapytań o szczegóły i możliwości wsparcia. Jest też  jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, która została wywołana przez to działanie. Floryści z całej Polski są gotowi spotkać się i wspólnie działać w dobrej sprawie. Towarzyszy temu wymiana poglądów, rozmowy, poznawanie się w tzw. „Realu” i moc fantastycznych emocji!.

Pozytywna energia tego spotkania często staje się inspiracją dla późniejszych,  lokalnych już działań. Floryści chętnie zabierają się za organizowanie warsztatów, zbiórek czy angażują się w życie lokalnych społeczności. Raz rozbudzona wrażliwość na potrzeby innych nie pozwoli o sobie zapomnieć.

10 edycja akcji „Floryści dla WOŚP” startuje 12 stycznia 2019 roku. Zapraszamy do wspierania nas, oglądania relacji i oczywiście kibicowania!

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl