Floryści dla WOŚP

27/12/2012

Już po raz czwarty mamy wspaniałą możliwość uczestnictwa w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra gra 13-tego stycznia, tradycyjnie już w drugą niedzielę stycznia. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego ratującego życie noworodków i niemowlaków, oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. O ile wsparcie WOŚP dla najmłodszych nikogo nie dziwi, o tyle zaskoczeniem może być drugi cel, dotyczący seniorów. Okazuje się, że Fundacja Jurka Owsiaka postanowiła pójść za głosem społeczeństwa i po raz pierwszy przeprowadziła badania opinii publicznej dotyczące planowanych celi zbiórki. Jak się okazało, zdecydowana większość respondentów zaakceptowała nowy kierunek wydatkowania środków (91% osób na tak!). Więcej informacji na ten temat – na stronie WOŚP.

Dla nas wydarzenie zaczyna się dużo wcześniej niż 13-tego stycznia. Udział w tej akcji wymaga sporo przygotowań – poczynając od spraw sponsorskich, poprzez kwestie organizacyjne i logistyczne, a kończąc na najważniejszym: wykonaniu bukietów i wręczeniu ich podczas Finału w studiu telewizyjnym. Z dużą ulgą i wdzięcznością przyjeliśmy informację, że po raz kolejny wspierać nas będzie pan Grzegorz Woźniak, właściciel firmy Victoria. Pan Grzegorz Woźniak jest z nami od pierwszego udziału florystów w WOŚP i to dzięki jego pomocy możliwy jest zakup niezbędnych nam kwiatów. W tym roku, również po raz kolejny, nie zawiodła nas Jola Darska, która udostępni nam miejsce, w którym możemy wykonać całą florystyczną robotę (co, biorąc pod uwagę całe zamieszanie jakie towarzyszy akcji, jest gestem niemalże heroicznym).

Teraz czekamy na Was 🙂 Potrzebne są ręce gotowe do pracy, głowy pełne pomysłów, serca wypełnione radością i chęcią pomocy. W zamian proponujemy niewiele, albo bardzo dużo – zależy co kto lubi 🙂 Jest to wspaniała okazja by przede wszystkim dać coś z siebie innym, ale też poznać nowych ludzi, spędzić czas we wspaniałej i szalonej atmosferze, dać upust florystycznej wyobraźni, wspólnie „powarsztatować”, podzielić się swoim doświadczeniem i zdobyć nowe, a także zobaczyć studio telewizyjne od „kuchni” oraz… pobić osobisty rekord ilości wykonanych bukietów w jeden dzień – mamy ich do zrobienia 150!

Jeśli ktoś już wie, że chce wziąść udział w tym przedsięwzięciu, to niech się spieszy i napisze do nas na [email protected] (ilość osób jest ograniczona).

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl