Floryści na 23 Finale WOŚP

20/01/2015

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był szóstym z rzędu, w którym wzięliśmy udział ukwiecając go wspaniałymi bukietami. Minęło już sześć lat od chwili kiedy po raz pierwszy floryści z ForumKwiatowe.pl wybrali się nieliczną grupą na WOŚP aby podarować to co dla nich najcenniejsze – kwiaty i własne serca.

Od tamtego czasu ForumKwiatowe.pl co roku zaprasza florystów do wspólnego działania w charytatywnym celu. Co roku znajduje się grupa zapaleńców, którzy są gotowi przyjechać do Warszawy, poświęcić swój czas, energię, umiejętności aby wesprzeć największe charytatywne przedsięwzięcie w Polsce, jakim jest niewątpliwie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wspaniałe jest to, że w branży florystycznej jest tak wiele osób, które chcą po prostu pomóc. Oprócz nieocenionych florystów, do tej grupy tej należy sponsor naszej akcji, który wspiera nas od samego początku w 2010 roku – pan Grzegorz Woźniak, właściciel firmy Victoria produkującej gąbkę do kwiatów.  Poniżej zdjęcie naszej tegorocznej naszej ekipy. Należą się Wam wielkie podziękowania za cały trud i serce, jakie włożyliście w to charytatywne dzieło. Bez Waszego udziału akcja Floryści dla WOŚP nie byłaby możliwa…

Od lewej:

…a oto pierwsza ekipa florystów podczas 18 Finału WOŚP w 2010 roku. Tak zaczynaliśmy:

wosp

Przekaż cokolwiek od siebie – wesprzyj 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pieniądze z tegorocznej zbiórki Fundacji WOŚP przeznaczone są na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. 23 Wielki Finał jest już za nami, ale to jeszcze nie koniec zbiórki. Wpłat zasilających cele Fundacji wciąż można dokonywać na przykład poprzez płatność online na stronie WOŚP. Zachęcamy, bo każdy grosz się liczy!

W tym roku kwiaty i branża florystyczna miały także swój akcent na Charytatywni Allegro. 4 402 zł to kwota, za którą wylicytowana została Wycieczka do kwiatowego raju – IPM Essen ufundowana przez firmę Victoria. Kwota ta zasili kasę WOŚP, a osoba, która wygrała aukcję pojedzie na najważniejsze targi zielonej branży: IPM Essen. „Kup lub sprzedaj cokolwiek” – to hasło jest ciągle aktualne, wystarczy sprawdzić tutaj.

Floryści dla WOŚP 2015′

A jak wyglądał nasz udział w „telewizyjnym” Finale? Spotkaliśmy w sobotę rano, tradycyjnie już u Joli Darskiej. W pomieszczeniach grzecznościowo udostępnionych nam przez Braci Darskich mogliśmy przez cały dzień zmagać się z zadaniem: wykonaniem około 150 bukietów dla gości Wielkiego Finału. Zgromadzeni floryści tworzyli sporą grupę, która w kilka godzin uporała się z wykonaniem tego nietypowego „zlecenia”. Zadanie ułatwiła nam Monika Bębenek ze Szkoły Florystycznej Kwitnące Horyzonty, która nie tylko sprawnie kierowała pracami florystycznymi w tym dniu, ale również stworzyła koncepcję bukietów.

Bukiety, które miały być wręczone następnego dnia przez Jurka Owsiaka zostały wykonane z kwiatów mieszanych z przewagą różnokolorowych róż. Towarzyszyły im alstromerie, goździki, tulipany i anturia wraz z zielonymi dodatkami, wśród których znalazła się trawa niedźwiedzia, z której powstały plecione kryzy w kształcie serc. Do bukietów dołączyliśmy piękne ceramiczne zawieszki wykonane ręcznie przez naszą koleżankę Magdę Włodarczyk-Szybowską prowadzącą Pracownię Studio11. Wyjątkowe bukiety w wersji vipowskiej wykonała nasza WOŚPowa „weteranka”,  Małgorzata Antonik. Te dwa wyjątkowe bukiety powędrowały do Państwa Owsiaków w ramach podziękowania za możliwość udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

wosp17_az

wosp22_az

wosp21_az

wosp23_az

wosp19_az

Małgosia Antonik kierowała naszymi działaniami w niedzielę, podczas Wielkiego Finału w TVP. Nasza grupa była liczna, ale świetnie zgrana i każdy robił to, co do niego należało. Najważniejszym zadaniem tego dnia było dostarczenie bukietów w dobrym stanie Jurkowi Owsiakowi, co w roztańczonym tłumie nie było takie proste do wykonania. Jeśli oglądaliście relację z WOŚP na żywo, to z pewnością widzieliście nas i bukiety! Jeśli ktoś ma ochotę na powtórkę, to znajdzie wszystkie wejścia telewizyjne na kreciola.tv. Możemy śmiało powiedzieć, że wszyscy w naszej ekipie, bez wyjątku, stanęli na wysokości zadania dzielnie wyciągając ręce z bukietami od rana, aż do północy. Nasze działania dokumentowała Agnieszka Zakrzewska, która zajmuje się profesjonalną fotografią florystyczną.  Był to kolejny raz, kiedy Agnieszka zgodziła się „cykać” zdjęcia naszej ekipie, a zadanie miała ułatwione o tyle, że mimo zmęczenia każdy miał uśmiech na twarzy do samego końca!

Cieszymy się, że kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyliśmy z sukcesem. Nasza rola, a raczej rola kwiatów zyskała całkiem nową rangę od czasu pierwszego udziału florystów w 18-tym Finale WOŚP. W tegorocznym finale słowo FLORYŚCI, „kwiaty od florystów” padały dosyć często z ust Jurka. Cieszy nas to, ponieważ docenienie kwiatów w zwykłym ludzkim geście dawania i dziękowania jest niezwykle ważne dla całej naszej florystycznej branży. Dziękujemy Ci za to Jurku! Dziękujemy również za uznanie ForumKwiatowe.pl partnerem  23 Finału WOŚP.

Akcja „Floryści dla WOŚP” stała się największą akcją charytatywną z udziałem florystów w kraju. Pokazała, że można zrobić razem coś dla innych, coś dobrego. Akcja ta zawsze daje jej uczestnikom zastrzyk pozytywnej energii. Jest to dla nas wspaniała motywacja, dzięki której każdego roku ponawiamy swoje wysiłki i angażujemy się w jej realizację.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które wniosły swój wyjątkowy wkład w akcję Floryści dla WOŚP:

Państwo Małgorzata i Grzegorz Woźniak, Firma Victoria

Jolanta Darska oraz Henryk i Marian Darscy, PHM Bracia Darscy

Monika Bębenek, Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna

Agnieszka Zakrzewska, zawodowy fotograf

Wojciech Rosegnal, madbear

Joanna Paszkowska, PHU Joanna

Magdalena Włodarczyk-Szybowska, Studio 11

Sławomir Bednarski –  nasz „orkiestrowy driver” 🙂

oraz Karolina Sykut – florystka z Lublina, która wpadła kiedyś na pomysł, żeby wybrać się z kwiatami do telewizji…

O autorze
Julia Błaszczyk

Julia Błaszczyk

Webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.