Floryści kolejny raz zagrali dla WOŚP i… spisali się na piątkę! Wykonaliśmy mnóstwo pięknych bukietów, które Jurek Owsiak wręczał swoim gościom podczas 29. Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy nasz udział w tym wspaniałym wydarzeniu jest radosną, pełną pozytywnej energii przygodą. Tak samo było tym razem, a był to już nasz dwunasty raz!!!

Koronawirus nie odpuszcza i chwilami mogło się wydawać, że Wielki Finał nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie. Jednak udało się! Studio TVN po raz kolejny stanęło w pobliżu Pałacu Kultury w Warszawie by ugościć tych, którzy poświęcili swoje środki, czas i energię by wesprzeć cele Fundacji. Przypominamy, że 29. Wielki Finał to “Finał z głową”. Tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej zbiórki, ponieważ zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Zbiórka wciąż trwa i ciągle można ją wesprzeć – chociażby na aukcjach internetowych lub tradycyjnie przelewem.

My natomiast tradycyjnie wsparliśmy orkiestrę kwiatami. Nasze bukiety – a była ich ponad setka – co chwilę wędrowały do rąk darczyńców. Ekipa florystów była zdecydowanie mniej liczna niż zazwyczaj, ale daliśmy radę, bo daliśmy z siebie wszystko. Akcja Floryści dla WOŚP przebiegła w fantastycznej atmosferze, ale najważniejszą rolę odegrały oczywiście kwiaty, bo upiększyły studio i wywołały uśmiech na wielu twarzach. Okazało się, że i na nas czekała niespodzianka: w ramach podziękowania otrzymaliśmy kryształową kulę, którą wręczył nam Jurek Owsiak wywołując wielką radość całej naszej grupy.

Partnerzy akcji Floryści dla WOŚP

Akcja Floryści dla WOŚP nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Partnerów. Wszystkim firmom, które w tym roku zaangażowały się i pomogły nam zrealizować to fantastyczne przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy. Wsparli nas:

Poczta Kwiatowa Sp. z o.o.
Niceflowers Olga Świderska
Hurtownia kwiatów Magnus Michał Gnich
VHV Flowers and Greens
Orchidea Sp. z o.o.
Passiflora – Hurtownia kwiatów ciętych
CHRYSAL – Victus-Emak Sp. z o.o.

Oraz:

Euforia Dariusz Czerniak
A.J. Andrzej Jarosiński
Firma Handlowa Justyna Węcławiak
Kwiaty Cięte i Doniczkowe Radosław Jankowski
Orchidea Kwiaty-Hurt Małgorzata Szolc
Hurtownia Kwiatów Ilex
Lukflor Sp. z o.o.
W. Grajek Import-Export
HELVIC Małgorzata Sobiech
Fiori s.c. Marek Mizierski i Marcin Mizierski
Firma Handlowa Ryszard Nowicki
Roseland Piotr Matysiak
TB Group s.c.
MA-JA Jadwiga Marjańska

Czym jest akcja Floryści dla WOŚP?

O naszym udziale w WOŚP pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem postanowiliśmy oddać głos uczestnikom naszej akcji. Zapytaliśmy florystów czym jest dla nich “Floryści dla WOŚP” i co sprawia, że chcą brać w tym udział. Przeczytajcie co nam odpowiedziano i poznajcie florystów, którzy byli z nami na Finale:

Aleksandra Dobersztyn-Sepska
WOŚP jest dla mnie czymś co sprawia, że wiem jak ważne jest pomaganie. To dzień, w którym wierzę w dobro ludzi. Jestem tu, bo moje serducho czuje, że muszę tu być i Grać!

Iwona Skwarek
Odkąd pamiętam zawsze udzielałam się we wszelkiego rodzaju wolontariatach i grałam z WOŚP, taka moja natura, uwielbiam pomagać. Kwiaty to moja druga ogromna pasja, więc pomyślałam: dlaczego by tego nie połączyć? Wtedy dowiedziałam się o akcji Floryści dla WOŚP organizowanej przez ForumKwiatowe.pl. Biorę w niej udział drugi raz i już wiem, że tak zostanie i będziemy grać razem co rok. W końcu gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Małgorzata Bębenek
To wielkie dobrodziejstwo móc tu być i wspólnie tworzyć wielkie pokłady miłości. Sama wielokrotnie korzystałam ze sprzętu z seduszkiem i wiem ilu ludziom dawał wsparcie. Kwiaty idealnie wpisują się w klimat WOŚP, tak jak ta akcja są piękne, niosą pozytywną energię, wywołują radość i dają szczęście.

Urszula Asanowicz
Pięknie tu być i wspierać tak potrzebną akcję jaką jest WOŚP. Pomoc ludziom bezcenne. Kwiaty w podziękowaniach to przekazywanie dobrych fluidów i pięknych emocji związanych z takimi wydarzeniami. Cudnie, że mogę być z Wami.

Joanna Ocicka
Wokół akcji gromadzi się rzesza wspaniałych ludzi, z którymi warto być i razem z nimi pracować dla Fundacji WOŚP. Nie tylko pomagamy WOŚPowi wspierając coroczne finały bukietami, ale na akcji zawiązały się wieloletnie przyjaźnie pomiędzy florystami. Jest to kolejny dowód na to, że kwiaty potrafią łączyć, dawać radość i okazywać uczucia. Cieszę się, że mogę być z Wami tu i teraz.

Ola Wiza
To moja druga akcja w grupie Florysci dla WOŚP. Akcja na którą czekam cały rok, dowód na to, że bezinteresowne dobro ma sens i wraca!

Katarzyna Gałecka
WOŚP ma tyle lat co ja, więc pamiętam go „od zawsze”; dając nawet niewiele możemy zrobić niesamowite rzeczy! Pomaganie jest fajne!
Dajemy swoje umiejętności żeby nieść uśmiech w świat – bo nie znam nikogo kto smuciłby się dostając bukiet.

Katarzyna Dąbrowska
Czy trzeba mieć powód żeby pomagać? Chyba nawet nie wypada go mieć, bo to by znaczyło że nasza pomoc nie jest bezinteresowana, a co za tym idzie nie jesteśmy tu by pomagać tylko żeby “coś” z tego mieć. A “bezinteresowne dobro ma sens i wraca”, więc niech każdy dołoży to co ma, ja mam 2 ręce i umiem kręcić bukiety, wiec to daję i całe serducho w to wkładam i za rok też będę!

Andrzej Wyrzykowski
WOŚP zawsze był, jest i będzie w kalendarzu szczególnie podkreślony dzień, od zawsze wspieram, a w tym roku w formie (…) czynnej przez te piękne bukiety, akcja będzie miała po kilkunastu latach specjalny wydźwięk, tu możemy się spotkać z całej Polski i każdy z nas ma inny styl oraz punkt spojrzenia na wyeksponowane tych pięknych kwiatów, a szczególne podziękowania kieruje do sponsorów, bo bez was nie byłoby tej pięknej inicjatywy.

Weronika Jabłońska
Niesamowita akcja, niesamowite przeżycie być częścią tego wydarzenia! WOŚP jest dla mnie synonimem bezinteresownej dobroci. Atmosfera jaka panuje tego dnia jest niepowtarzalna!!

Iwona Bielik-Pawelczyk
Dlaczego WOŚP i floryści? Bo w 1 czasie i miejscu, wysokowrażliwi i empatyczni ludzie dzielą się swoim sercem, czasem i umiejętnościami. Fajnie być choćby małą częścią wielkiej sprawy. I tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Katarzyna Kowieska
Od dziecięcych lat moi rodzice wspierali WOŚP i nauczyli mnie, że to jest w dobrej sprawie. 7 lat temu po raz pierwszy uczestniczyłam w Akcji Floryści dla WOŚP, o której dowiedziałam się z Facebooka. Od tamtej pory uczestniczę co roku w tej akcji. Pokochałam tych wszystkich ludzi od pierwszego wejrzenia i czekam co roku niecierpliwie na naszą akcję.

Ewa Nowicka
Od zawsze lubię pomagać, dlatego cieszę się że tu jestem, że mogę poznawać tylu wspaniałych ludzi o wielkich i otwartych serduchach. Kwiaty to radość, to emocje, to uczucia. Zawsze warto o tym przypominać!

Kamil Grzegorzewski
Pamiętam doskonale z jaką dziecięcą dumą corocznie nosiłem czerwone serduszka na zimowych kurtkach. Dzisiaj WOŚP wspieram jak umiem najlepiej – łączę siły z florystami z całej Polski. W dzień finału Orkiestry nasze bukiety nabierają cudownej mocy. Są symbolem szacunku, przyjaźni i dbałości o drugiego człowieka. Symbolem pomocy tym, którzy bardzo tego potrzebują – w szpitalach, karetkach, hospicjach… Wierzę też, że nasza akcja ukazuje wręczanie kwiatów jako nadal pożądany zwyczaj pełen klasy i dobrego smaku.

Paulina Świderska
WOŚP wpieram od zawsze. Jako dziecko zawsze z wielką radością biegłam wrzucić do puszki pieniądze, żeby dostać magiczne czerwone serduszko.. Później wiele lat kwestowałam z puszka. Od kilku lat wpieram akcje Florystów dla WOŚP bo kwiaty są bliskie mojemu sercu, a zwyczaj obdarowywania się kwiatami zostaje wypierany przez inne rzeczy. Dlatego uważam że należy wspierać takie akcje, a bycie częścią tej akcji to za każdym razem niesamowite przeżycie pełne pozytywnych emocji.

Mariola Bednarska
Jako 12 letni weteran tej akcji w tym roku okazało się, że jedyny który przetrwał wszystkie edycje. Co roku czekam na styczeń i spotkanie z Wami. Mamy tak wiele wspomnień przez te 12 lat, tylu ludzi dołączyło do nas przez te lata. Jest to cudna inicjatywa i warto pomagać. Każda edycja jest inna, ale służy nam ten sam cel. POMAGAMY I WYGRAMY.

Mira Tatomir
Istotne jest to, że ogromna ilość ludzi jest zaangażowana w zbieranie pieniążków dla WOŚP. W momencie, gdy są obdarowani bukietem kwiatów zostają docenieni, zostaje docenienia ich praca, ich wkład. Kwiaty pomagają w piękny i subtelny sposób powiedzieć “dziękuję”. A nasze bukiety nawet to krzyczą, bo są piękne i bogate. Cieszę się, że w tym jednym dniu na początku roku i one zostają pokazane i docenione, bo wkładamy w nie kawał swojego serducha.
Co mi daje akcja Floryści dla WOŚP? Przede wszystkim jest to akcja pełna optymizmu i życzliwości. To pozwala choć na chwilę naładować swoje akumulatory w ten zimowy czas. Miło jak przechodząc w studio ktoś powie – “O, floryści…” No i ukłon z mojej strony dla pomysłodawców akcji Floryści dla WOŚP – świetna robota.

Beata Kwiatkowska
Jurek Owsiak robi piękną robotę już od wielu lat jednocząc ludzi a przy tym zbierając ogromne pieniądze na wspaniały cel. A my jako floryści dołączając do tej akcji pokazujemy piękno kwiatów i uśmiechy na twarzach obdarowanych. Jest to wspaniałe i niesamowite przeżycie i jestem wdzięczna, że mogę w niej uczestniczyć już od 8 lat robiąc coś dla innych.

Ewa Gołębiewska
Kwiaty to najpiękniejszy sposób wyrażenia emocji: tych radosnych i tych smutnych. Kwiaty mówią dziękuję, gratuluję, proszę, kocham… cały katalog kwiatów i słów. WOŚP to emocje i jak powiedział Jurek “lek na całe zło”. Kwiaty są nieodłączną częścią kolejnych Finałów, a Floryści razem z nimi. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to dla mnie najlepsze chwile.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl