Zobaczcie wspaniałe florystyczne nakrycia głowy, które ukazały się w sierpniowym numerze brytyjskiego magazynu Harrods. Autorem prac jest Neill Strain, florysta z Londynu. Celem tej niezwykle kreatywnej sesji była promocja nowych zapachów światowej klasy marek perfum. Florysta miał opracować dla każdego z nich koronę z kwiatów, każdą w innym klimacie dostosowanym oczywiście do każdego z zapachów.

W pierwszym projekcie florysta miał całkowitą swobodę twórczą, dlatego skorzystał z kwiatów, które należą do jego ulubionych, czyli z róż ogrodowych oraz storczyków. Kolejne prace miały oddać nastrój konkretnych perfum. Dlatego np. w kwiatowej „koronie” przeznaczonej dla EAU BLANCHE Alexandra McQueena, które w swojej kompozycji zapachowej zawierają jaśmin i tuberozę, pojawiły się te właśnie kwiaty w otoczeniu min. białych piór. Spływający kształt kompozycji nawiązywać miał do poruszającej się wody – Eau Blanche.
W serii nie mogło też zabraknąć pracy w stylu Boho, który doskonale pasował do MY BURBERRY BLUSH – kwiatowo-owocowego zapachu inspirowanego angielskim ogrodem skąpanym w porannym świetle.

Inny zapach, z kolei inspirowany wodą, L’OMBRE DANS L’EAU firmy Diptyque skłonił florystę do stworzenia projektu w kształcie czepka kąpielowego wykonanego z hortensji i ostróżki przetkanych liśćmi i owocami czarnej porzeczki (która jest tu jednym z dominujących zapachów). Z kolei NEBULOUS marki Boadicea the Victorious to zapach nastrojowy, tajemniczy, nieco egzotyczny i słodko-różany. Stąd pomysł na zmysłowe kolory: róż i fiolet, które przeplatają się ze złotymi korzeniami, oplątwą oraz długimi łodygami zantedeschii. Natomiast orientalny zapach Guerlaina OUD ESSENTIEL był inspiracją do stworzenia korony z kory brzozowej – przypominającej korzenną korę drzewa agarowego, której woń jest jednym ze składników tych perfum.

W serii znalazł się również akcent indyjskiego wesela w kompozycji stworzonej dla perfum Byredo FLOWERHEAD. Według nas, jedną z ciekawszych prac był „botaniczny” kapelusz, stworzony z liści, gałęzi, mchu oraz storczyków mających nawiązywać do kwiatów pomarańczy, których aromat jest główną nutą zapachu AURA marki Mugler. Projekt bardzo intrygujący i nowoczesny. A Wam, która praca podoba się najbardziej?

Każdy projekt jest bardzo oryginalny, podobnie jak zapach, który ma reprezentować. Szkoda, że ogladając te prace na ekranie komputera nie możemy jednocześnie poczuć pięknych aromatów towarzyszących każdej kompozycji. Pozostaje nam oglądać, nacieszyć oczy i… znaleźć inspirację do stworzenia własnych, równie ciekawych projektów!

 

Autor zdjęć: Rui Farna dla Harrods Magazine (08.2017)
Autor prac: Neill Strain
Zdjęcia pochodzą z: http://www.neillstrain.com

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o