Florystyczne Walentynki

12/02/2012

Nie zdążyliśmy jeszcze zapomnieć o sukni z Orchidei Vanda,wykonanej podczas pokazu w Kijowie przez Araika Galstyana, a mamy kolejną kreację z kwiatów. Tym razem w klimacie dla zakochanych… Wspaniała „walentynkowa” suknia to efekt współpracy uznanego florysty i brytyjskiej sieci handlowej Asda. Inspiracją była suknia autorstwa Stephana Rollanda, zaprezentowana na początku tego roku podczas Paryskiego Tygodnia Mody.

Wykonawcą tego projektu jest 23-letni Joe Massie, który, jak może pamiętacie, jest trzykrotnym zwycięzcom konkursu na florystę roku w kategorii juniorów podczas Chelsea RHS Flower Show.

źródło: http://your.asda.com

Suknia „utkana” została z płatków tysiąca róż Naomi. Ale nie tylko. Od wysokości bioder do podłogi suknię dodatkowo zdobi piętnaście róż Carmen oraz dwieście chryzantem. Do wykończenia, czyli rąbka sukni, użyto płatków ze 150 róż Purple Power, a także 75 gerber i 300 goździków. Nie zapomniano o pantofelkach – te również ozdobiono płatkami czerwonych róż.

Praca nad wykonaniem zajęła 170 godzin, wykorzystano 1725 kwiatów, a sama kreacja waży prawie 13 kg. To tyle jeśli chodzi o liczby.

Sam cel projektu to, jak twierdzi artysta, zachęcenie ludzi by w ten szczególny dzień chcieli obdarować ukochaną osobę bukietem kwiatów. Massie powiedział: „Tworzenie tej sukni było wielkim wyzwaniem i niesamowitym doświadczeniem. Chciałem, aby była jak romantyczny bukiet walentynkowy – klasyczna, elegancka, seksowna.”

Warto wspomnieć, że róże, chryzantemy, gerbery i goździki, z których zrobiono suknię to kwiaty będące w walentynkowej ofercie sklepów należących do sieci Asda – zleceniodawcy projektu.

Pomysł na promocję wydaje się interesujący, ciekawe czy ktoś z Was znajdzie w tym inspirację dla swojej oferty walentynkowej? Poniżej film, na którym widać trochę „kuchni” florystycznej. Zapraszamy do oglądania:

źródło: http://your.asda.com

O autorze
Julia Błaszczyk

Julia Błaszczyk

Webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.