Konkurs dla florystów to świetna okazja prezentacji swoich prac poza kwiaciarnią. To szansa na prezentację swoich pomysłów, kreatywności i co najważniejsze umiejętności zawodowych. W codziennej pracy florysty w kwiaciarni nasze zapędy na wykonanie czegoś “ekstra” są często ograniczane przez komercyjne zamówienia, brak czasu czy zwyczajnie szarą rzeczywistość. Co innego w konkursie. Tutaj możemy zaszaleć, pokazać naszą wrażliwość, pasję do tego co robimy, czy np. dbałość o środowisko. Ta forma zmierzenia się z innymi florystami to także okazja do porównania prac i poziomu umiejętności. Wystawienie swojej pracy na sędziowską, a potem publiczną ocenę jest szansą zawodową i równocześnie wyzwaniem. Już wkrótce pojawi się taka okazja. Gdzie i kiedy? Czytajcie dalej!

Konkurs dla kwiaciarń

W ramach Targów SPECIAL DAYS oraz HOME DECOR, MEBLE POLSKA i ARENA DESIGN na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 2, w dniach 25-28 lutego 2020 roku (wtorek-piątek) odbędzie się Otwarty Konkurs Dla Kwiaciarń. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Prace należy dostarczyć 25 lutego 2020 (wtorek) do godziny 12.00 do pawilonu nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prace zostaną wyeksponowane w wyznaczonym przez organizatora miejscu w pawilonie nr 2.

Do wykonania uczestnicy konkursu będą mieli 2 prace:

   1.   Rok 2020 Rokiem Papieskim – bukiet.

  2. 100-lecie odzyskania niepodległości – kompozycja.

Oceny prac dokona oczywiście jury i będzie ona obejmować następujące elementy:

  • Innowacyjność,
  • Koncepcja (m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów).
  • Technika wykonania.

Na uczestników czekają dyplomy, a na zwycięzców również  nagrody finansowe. Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń (wręczenie nagród oraz dyplomów) odbędzie się  26 lutego 2020 roku (środa). Scena Główna w Pawilonie 2, Międzynarodowe Targi Poznańskie (na scenie, gdzie będą odbywać się pokazy florystyczne).

Uwaga: Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału w konkursie do 17 lutego 2020 roku. Liczba miejsc jest ograniczona i będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Kwiatowe wyzwanie

Czy jesteście gotowi na wyzwanie? Taka okazja nie zdarza się codziennie. Pokażcie swoje prace i zaproście do kwiaciarni, którą prowadzicie lub w niej pracujecie. Chętnie będziemy wam kibicować i zaprezentujemy prace na portalu ForumKwiatowe.pl. Mamy też dla Was galerie zdjęć z ubiegłorocznej edycji konkursu:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl