Rok 2018 był dla naszego portalu ForumKwiatowe.pl wyjątkowy: obchodziliśmy 10-lecie istnienia. Przez ostatnią dekadę wśród autorów portalu znaleźli się floryści, mistrzowie, nauczyciele i wykładowcy florystyki, ludzie związani z biznesem kwiatowym jak również branżowi gości z zagranicy. To właśnie ci ludzie, dzięki dzieleniu się swoją widzą i doświadczeniem, współtworzą portal. Nie mogło ich zabraknąć także na naszej rocznicy!

Jubileuszowa wystawa “Kwiaty i Sztuka” miała na celu pokazanie florystyki w zupełnie nowym kontekście. Nie było na niej lokowania produktów, a zaproszeni na wystawę floryści mieli dowolność w konstruowaniu swoich aranżacji florystycznych. Nowatorskie w Polsce połączenie kwiatów i dzieł Józefa Mehoffera zaowocowało piękną wystawą, która odbyła się w Domu Józefa Mehoffera – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Pisaliśmy o niej tutaj: Kwiaty i Sztuka.

Chcąc utrwalić przepiękne prace, które zaprezentowali floryści postanowiliśmy wydać pamiątkowy kalendarz na rok 2019. Na jego kartach znalazły się aranżacje kwiatowe zestawione z eksponatami muzealnymi i dziełami Mehoffera. Każda z prezentowanych prac jest sygnowana innym nazwiskiem kwiatowego projektanta i jest swego rodzaju dziełem sztuki. W kalendarzu “Kwiaty i sztuka” zobaczymy prace florystów: Agnieszki Błaszczyk, Zbyszka Dziwulskiego, Moniki Harlos, Joanny Kiedacz, Moniki Kudłacz, Marka Kucharskiego, Huberta Lamańskiego, Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek, Ewy Nowickiej, Jolanty Supel, Małgorzaty Szwagiel oraz Katarzyny Grety Szymkowiak.

kalendarz florystyczny
kalendarz florystyczny

Nad całością czuwała dyrektor artystyczna wystawy Magdalena Kaczmarek-Sidor, a kuratorem wystawy była dr hab. Bożena Pawłowska z Katedry Roślin Ozdobnych UR w Krakowie. O piękne zdjęcia zadbał Marcin Chruściel. Oprawę kalendarza przygotowała Julia Błaszczyk.

Chcemy w tym miejscu raz jeszcze podziękować firmom wspierającym wystawę oraz partnerom głównym: Hurtowni Kwiatów Róża, VHV Flowers and Greens oraz Muzeum Narodowemu w Krakowie za udział i wsparcie projektu.

Limitowana edycja kalendarza “Kwiaty i sztuka” nie będzie dostępna w sprzedaży.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl