Współczesna florystyka funeralna to różnorodność form i mnogość barw. Dawno już minęły czasy wąskiej specjalizacji, kiedy to na uroczystości żałobne polecano kilka gatunków wciąż tych samych kwiatów w stonowanych, czasem nawet nieco ponurych kolorach. Dzisiaj w kompozycjach do dekoracji grobów nikogo nie dziwią pomarańcze, amaranty, róże i czerwienie w różnych odcieniach. Czasami aranżacje żałobne przypominają wręcz barwną kwietną łąkę. Bo właściwie dlaczego nie? Kwiaty na uroczystości nostalgicznej i melancholijnej wcale nie muszą wyglądać smutno. Ważne jednak, by zachować umiar i nie podążać w kierunku przejaskrawienia i kiczu. Profesjonalni floryści radzą sobie z tym świetnie i doskonale potrafią wyważyć proporcje.

 
NDIO-Flora

NDIO-Flora

NDIO-Flora

Aranżacje nagrobne mogą przybierać zróżnicowane formy. Począwszy od klasycznych wieńców zarezerwowanych na uroczystości pogrzebowe, poprzez rozliczne wianuszki, serca, ringi, krzyże, girlandy, po kompozycje w naczyniach – przeznaczone do całorocznej dekoracji nagrobków.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora wiele inspiracji na dzień wszystkich świętych oraz na ostatnie pożegnanie najbliższych kwiatami. W dziale Raz, dwa, trzy pomysły na dekorację nagrobków. Wszystkie prace jak zawsze pokazane z instrukcją wykonania. Wianki, krzyże, kompozycje na floretach, W numerze także pomysły na dekoracje trumien, urn, czy na kompozycje w różnych kształtach m.in. serca.

Kolejnym tematem są kompozycje warzywno-owocowe. Oprócz ciekawych prac zostały także opisane sposoby jak zabezpieczać takie kompozycje, aby cieszyły oczy jak najdłużej. Techniczne wskazówki, ciekawe czy coś Was zaskoczy?

W numerze także stałe działy Florysta radzi i Okiem praktyka. Można także zobaczyć piękne prace, które powstały specjalnie na wystawę florystyczną z okazji X-lecia portalu Forumkwiatowe.pl Kwiaty i Sztuka. Wspaniali floryści i ich interpretacje dzieł. Nie zabrakło też relacji z egzaminów w Austrii.

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.
Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.

NDIO-Flora

NDIO-Flora

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl