Planujesz wziąć ślub w 2023 roku i interesują cię najnowsze trendy w florystyce? A może jesteś florystą i chcesz być na bieżąco z tym, co będzie modne na ślubach w sezonie wiosna/lato 2023? W tym artykule przedstawimy najważniejsze trendy we florystyce ślubnej na nadchodzący sezon wiosna/lato 2023.


Reklama

Naturalność i eko

Coraz więcej par decyduje się na organizację ślubu w naturalnej i mniej formalnej oprawie. Coraz ważniejszy jest aspekt ekologiczny. Dlatego w florystyce ślubnej rośnie popularność roślin i kwiatów w naturalnych, niesymetrycznych kompozycjach. Ciekawym pomysłem w dekoracjach plenerowych jest zaaranżowanie kwiatów tak, aby wyglądały jakby wyrastały w tym miejscu z ziemi. Kwiaty mogą być też umieszczone w wiklinowych koszach, drewnianych skrzyniach czy glinianych doniczkach, co dodaje rustykalnego uroku. Bardziej ekologiczne rozwiązanie to postawienie kwiatów w doniczkach, dzięki czemu będzie można z nich nadal korzystać po weselu. Dlatego w sezonie wiosna/lato 2023 popularnością mogą będą cieszyć się rośliny doniczkowe, takie jak kaktusy, sukulenty czy zioła. Pozostanie z nami także moda na dekoracje paprociami w doniczkach.

Pobierz kod osadzania

Minimalizm i prostota

Kolejnym trendem w florystyce ślubnej na sezon wiosna/lato 2023 jest minimalizm i prostota. Parom młodym zależy na tym, aby cała uwaga skupiała się na nich, a nie na nadmiarze dekoracji. Kwiaty mogą więc być na przykład umieszczone w pojedynczych wazonach lub butelkach, co sprawi, że całość dekoracji jest skromna, ale zarazem elegancka. Minimalizm może się również objawić w kolorach – redukcja dekoracji do jednego koloru kwiatów to zabieg, który można spotkać we współczesnych aranżacjach ślubnych. Chętnie wybierana jest biel, która wspaniale rozjaśnia i zmiękcza rustykalne wnętrza.

Florystyka niekonwencjonalna

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się florystyka, w której odchodzi się od ustalonych reguł lub sprawdzonych rozwiązań. Modne jest układanie bukietów i dekoracji, w których kwiaty cięte łączone są z różnorodnymi materiałami, takimi jak: suszone rośliny (wśród których trawy pampasowe ciągle wiodą prym), gałązki, trawy, czy nawet owoce. Takie bukiety są bardzo oryginalne i nadają charakteru każdemu ślubowi. Nie oznacza to, że odchodzimy od popularnych kwiatów ślubnych. W sezonie wiosna/lato 2023 warto postawić na bukiety z piwoniami, hortensjami, różami, które można połączyć z delikatnymi kwiatami polnymi aby uzyskać nowy, bardziej intrygujący efekt. Poszukiwanie nowych, ciekawych rozwiązań wydaje się teraz bardziej istotne niż kiedykolwiek. Najprościej jest dokonać transformacji tego co dobrze znamy. Przykładem może być pomysł na “położenie” łuku ślubnego – uformowanie go z roślin “wychodzących” z ziemi, które otaczają młodą parę zamiast tworzyć tło.

Florystyka ślubna na sezon wiosna/lato 2023 będzie z pewnością pełna naturalności, prostoty i elegancji. W końcu parom młodym zależy na tym, aby cała uwaga skupiała się na nich, a nie na nadmiarze dekoracji – warto mieć to na uwadze planując dekoracje ślubne.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl