Florystyka to… dość kosztowna zabawa

18/05/2015

Kwiaty umieszczone w plenerze to świetna okazja do obcowania z naturą i podziwiania prac florystów. W miniony weekend na placu Mickiewicza w Szczecinie odbyła się VII Plenerowa Wystawa Florystyczna „Pamiętajcie o ogrodach”.

[imagebrowser id=148]

Temat wystawy brzmiał: „Uwikłanie linii prostej w nieuchwytność widnokręgu”. Zaprezentowane prace znacząco się różniły, co świadczy o dużym zróżnicowaniu w interpretacji zadanego tematu. Były wśród nich perełki florystyczne, elementy land artu oraz różne konstrukcje oddające ducha i myśl ich twórców.

Niewątpliwym plusem wystawy był fakt, że nie miała ona charakteru konkursu. Było ona szansą na oderwanie się od kwiatowej codzienności w kwiaciarniach i okazją na zrobienie czegoś innego. Był to świetny czas na odpoczynek, zabawienie się w układanie kwiatów czy poeksperymentowanie z dużą formą. Jak pisze jedna z uczestniczek pleneru Maja Felińska:

Każdy może zrobić to, na co ma ochotę i to jest cudowne – nie martwić się o to „co ludzie powiedzą” tylko swobodnie wyrażać to, co w duszy gra.
 
praca: Anna Kubiak

praca: Anna Kubiak

Inaczej na wystawę spoglądał jeden z jej biernych obserwatorów pisząc, że „florystyka to dość kosztowna zabawa”. No cóż, użyte do dekoracji kwiaty z pewnością sporo kosztowały. Dobrze, że impreza była okazją do całkowicie darmowego obcowania z kwiatami przez tłum odwiedzających ją szczecinian.

Brawa dla organizatorów za to, że pozwolili na różnorodność prac, zmobilizowali lokalne środowiska florystyczne do pracy nad jednym projektem i dali szansę na wspólne świętowanie z kwiatami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pleneru. Kolejna jego edycja zakończyła się w niedzielne popołudnie, a my zapraszamy do podziwiania prac na zdjęciach nadesłanych przez Rafała Piechockiego.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl