W ubiegłym tygodniu (6-8 września) odbyła się 26. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE podczas której szkółkarze i ogrodnicy zaprezentowali swoje rośliny, a firmy handlowe – produkty i akcesoria ogrodowe. Wystawa od trzech lat wzbogacona jest o sektor kwiatów ciętych i doniczkowych, które prezentowane są w ramach towarzyszących jej targów Flower Expo Polska. Targi te adresowane są również do florystów, dla których przygotowano bogaty program dodatkowy. Odbyły się tu seminaria oraz pokazy florystyczne, które były doskonałą okazją by zobaczyć najlepszych florystów w akcji oraz ich propozycje na sezon jesienny.

Flower Expo Poland

W ramach pokazów swoje prace zaprezentowali: Monika Harlos i Tomasz Max Kuczyński, Monika Kudłacz i Maciej Krzus oraz Zygmunt Sieradzan i Stefan van Berlo. Na scenie wystąpili także adepci szkół florystycznych: Szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty oraz Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Spośród absolwentów szkoły Małgorzaty Niskiej pojawili się min.: Magdalena Birula-Białynicka, Karolina Ładyżyńska-Skrzypek, Agnieszka Mitko-Kominek, Zygmunt Sieradzan, Małgorzata Szymioł, Agnieszka Świderska-Nożewska. Podczas targów odbyła się także licytacja bukietów, z której dochód przeznaczony został na cel charytatywny – pomoc Ani Marszałek.

Flower Expo Poland

Flower Expo Poland

Flower Expo Poland

Galeria zdjęć prac pokazowych:

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl