Flower Expo Polska – podsumowanie

06/09/2016

Targi Flower Expo Polska dobiegły końca. Ta kwiatowa impreza z pewnością zapisze się w pamięci odwiedzających. Stoiska pełne kwiatów i ogromnych aranżacji florystycznych. Pokazy i seminaria, a wszystko to w jednym miejscu – w warszawskim pawilonie wystawienniczym na Prądzyńskiego.

[imagebrowser id=269]

Było tu widać, że branża kwiatowa to spory rynek producentów z całego świata. Nie można było przejść obojętnie obok feerii barw kwiatów prezentowanych przez wystawców z Holandii, Kolumbii czy Kenii. Zachwycały szczególnie róże, mające ponad 2 metry wysokości. Jak wiadomo róża o takiej wielkości może wyrosnąć wyłącznie w klimacie, w którym temperatura jest przez cały rok bardzo podobna, a pory roku nie zmieniają się. Tak jest na przykład w Kolumbii, gdzie róże uprawia się na wysokości 2000 mnpm, a temperatura przez cały rok wynosi ok 18o Celsjusza.

 

FE-2

FE-3

FE-4

FE-5

FE-6

FE-1

 

Podczas wystawy Zieleń to Życie przyznawany jest Wawrzyn – nagroda za najpiękniejsze stoisko. Brązowy Wawrzyn otrzymał polski producent, importer i eksporter kwiatów – firma W. Grajek. Srebrny Wawrzyn zdobył holenderski dostawca kwiatów – OZ Export.
Złoty Wawrzyn powędrował zaś do rąk właścicieli firmy R&M Flowers for You – firmy dostarczającej kwiaty sztuczne. Co ciekawe, była to jedyna firma z kwiatami sztucznymi spośród wszystkich wystawców.

 

RM-2

R&M Flowers for You – najpiękniejsze stoisko.

RM4

R&M Flowers for You – najpiękniejsze stoisko.

RM5

R&M Flowers for You – najpiękniejsze stoisko.

FE-RM

Właściciele i pracownicy firmy R&M Flowers for You prezentują Złoty Wawrzyn.

FE-OZ

Stoisko firmy OZ Export.

FE-OZ2

Stoisko firmy OZ Export.

FE-OZ4

OZ-Export – zdobywca Srebrnego Wawrzyna.

FE-GRA1

Brązowy Wawrzyn otrzymała firma Import – Export Włodzimierz Grajek. Właściciel firmy na zdjęciu, po prawej stronie.

FE-GRA2

Nowe odmiany goździka prezentowane na stoisku firmy W. Grajek.

 

Floryści – i nie tylko – mogli zapoznać się bliżej z ofertą szkół florystycznych, a także zobaczyć pokazy i prezentacje, w których brali udział uczniowie wystawiających się szkół. Na scenie zaprezentowali się adepci i absolwenci szkół: Podyplomowe Studia Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów na warszawskiej  SGGW, Kwitnące Horyzonty-Edukacja Florystyczna z Opola, Florystyka – Studia Podyplomowe – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej.
Publiczność miała szansę zorientować się co konkretna szkoła ma do zaoferowania, a dzięki wachlarzowi prac mogliśmy również ocenić jakie umiejętności nabyli ich uczniowie.

Na Targach nie mogło zabraknąć gwiazd florystyki. Na scenie wystąpili: Tomasz Max Kuczyński, Iza Tkaczyk, Kinga Czekajewska i Jagoda Głowińska. Obecni byli też floryści z Holandii oraz Laura Belabrovik z Białorusi.

 

IzaTkaczyk

IzaTkaczyk2

Praca: Iza Tkaczyk

IzaTkaczyk3

Praca: Iza Tkaczyk

IzaTkaczyk4

Praca: Iza Tkaczyk

Jagoda-Głowińska

Praca: Jagoda Głowińska

Kinga-Czekajewska

Praca: Kinga Czekajewska

Laura-Belabrovik

Laura Belabrovik podczas pokazu.

pokazy

Pokaz Kingi Czekajewskiej i Jagody Głowińskiej.

 

Trzy dni upłynęły bardzo szybko, również na naszym stoisku, gdzie spotkania i rozmowy wypełniły miło czas i pozwoliły na lepsze zrozumienie branży i jej potrzeb. Mamy nadzieję, że nawiązane w Polsce kontakty pomogą ponad 60 wystawcom w lepszym dotarciu do klienta, a florystom pozwolą dotrzeć do najnowszych odmian kwiatów i ich dostaw na najlepszym poziomie jakościowym.

Gratulujemy organizatorom targów i czekamy na kolejna ich edycję.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl