Flower Expo Polska (program)

22/08/2016

fep
Flower Expo Polska, pierwsze targi kwiatowych ciętych i roślin doniczkowych, zbliżają się wielkimi krokami. Impreza towarzyszy znanej warszawskiej wystawie „Zieleń to Życie” i rozpocznie się pierwszego września. Warto już dzisiaj zapoznać się z atrakcjami jakie przygotowali dla nas organizatorzy, tym bardziej, że w programie znajdziemy wiele ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim są to pokazy florystyczne, bez których trudno wyobrazić sobie tego rodzaju imprezę, a także seminaria poświęcone różnym zagadnieniom biznesowym.

Dzień pierwszy

FE-1Serię pokazów florystycznych otwiera Mistrz Polski (2014) Tomasz Max Kuczyński, który zabłysnął podczas ostatnich Europejskich Mistrzostw Florystycznych w Genui zajmując wysoką, czwartą lokatę. Następnie na scenę wkroczą adepci szkół florystycznych. Będą to studenci Podyplomowych Studiów Florystyki z warszawskiej SGGW oraz uczniowie Moniki Bebenek i Magdaleny Biruli-Białynickiej z opolskiej szkoły florystcznej Kwitnące Horyzonty. Tematami przewodnimi dla każdej ze szkół prezentujących się podczas Targów są: „Bukiet Pierwsza Klasa” oraz „Kwiatowe Nakrycie Głowy”. Aranżacje wykonywane przez uczniów mają pasować do ozdoby imprezy – sukni z gerber prezentowanej na modelce.
Ci, którzy wolą tematy biznesowe będą mogli wziąć udział w seminarium prowadzonym przez Theo Tiegelaar, współtwórcy „AgroFreshPark”. Jest to nowoczesne centrum logistyczne powstałe w woj. łódzkim, które zrzesza dostawców usług logistycznych, gospodarstwa z uprawami szklarniowymi, firmy zajmujące się obróbką żywności i kwiatów, firmy usługowe i handlowe, a także instytuty badawcze i naukowe. Centrum powstało z inicjatywy firm holenderskich i polskich. W założeniu ma być zaawansowanym technologicznie, solidnym partnerem obsługującym firmy uczestniczące w całym łańcuchu dostaw towarów sektora AGRO.
W swojej prezentacji Theo Tiegelaar przybliży nam aspekty organizacyjne i handlowe tej inicjatywy.

 

Dzień drugi

Drugi dzień Targów rozpoczyna się pokazem dwóch florystek ze Stowarzyszenia Florystów Polskich (SFP) – Jagody Głowińskiej oraz Kingi Czekajewskiej. Obie Panie mają bogate doświadczenie w prowadzeniu biznesu florystycznego, są też absolwentkami Akademii Marioli Miklaszewskiej. Po południu będziemy mogli zobaczyć jak pracuje Iza Tkaczyk. FE-2Florystka ta w ciągu ostatnich dwóch lat brała udział w wielu konkursach – m.in. zdobyła Gold and Silver Award w konkursie Designer of the Year 2014 i 2015 czasopisma Fusion Flowers, jest laureatką Barcelona World Cup 2016, oraz Mistrzem Polski w II Florystycznych Mistrzostwach Polski (organizowanych przez SFP).

Tego dnia zobaczymy też kolejnych adeptów sztuki florystycznej, tym razem będą to studenci Studiów Podyplomowych FLORYSTYKA przy Katedrze Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz uczniowie Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej.

Na piątek zaplanowano również ciąg dalszy seminariów. Robert Roodenburg, dyrektor Holenderskiego Stowarzyszenia Hurtowników Produktów Upraw Kwiatowych (VGB), opowie o zaletach roślin doniczkowych i ich pozytywnym oddziaływaniu na człowieka. Podczas tego seminarium skoncentruje się na możliwościach jakie daje zastosowanie kwiatów w celu poprawy jakości powietrza we wnętrzach – w domu, biurze, budynkach użyteczności publicznej.
Marc Eijsackers, dyrektor zarządzający Biura Kwiatowego Holandia przedstawi swoje wnioski z wyników badań dotyczących segmentacji konsumentów. Badania przeprowadzono w ośmiu krajach, ale podczas swojej prezentacji Eijsackers skupi się na zakupowych zwyczajach Polaków. Marc Eijsackers wystąpi również w kolejnym seminarium dotyczącego możliwości wykorzystania mediów społecznościowych w branży ogrodniczej. Dowiemy się więcej o tym jakie są perspektywy Facebooka, YouTube i Twittera oraz jakie korzyści można odnieść stosując te kanały w komunikacji z klientem.
Z kolei ostatni z prelegentów występujących tego dnia, Kees van Rijn (Bart Kwiaty) podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi handlu kwiatami w Polsce. Bart Kwiaty Polska jest firmą działającą na terenie naszego kraju od 20 lat, a jej działalność opiera się na imporcie kwitów ciętych i doniczkowych oraz zieleni dekoracyjnej. Można zatem liczyć na uzyskanie cennych wskazówek i informacji o tym jak – na wzór firm holenderskich – sprostać wymogom rynku i oczekiwaniom klientów.

 

Dzień trzeci

FE-3Sobota to dzień otwarty Targów – dzień dla publiczności. Tego dnia swój pokaz będzie miała Laura Belobrovik, uznana na rynku międzynarodowym mistrzyni i nauczycielka florystyki oraz właścicielka studia „Art-studio Loretta”. W 2015 r. zwyciężyła w kategorii “Najlepszy międzynarodowy florysta” na Mistrzostwach Rosji “Russian Cup”. Brała udział w wystawach i pokazach w Moskwie, Mińsku i Rydze. Tego dnia wystąpi na scenie dwukrotnie, rano i po południu. Polecamy!
Pomiędzy wystąpieniami Laury będzie można dowiedzieć się więcej o najnowszych trendach florystycznych na sezon jesień/zima 2016. Opowie o nich Aafje Nijman (jedna ze współwłaścicielek Bloomtube), a przedstawiona przez nią teoria zostanie zwizualizowana przez mistrza florystyki Johana Martensa (Floral Moments).

Zainteresowanych seminariami zapraszamy do zarejestrowania swojego udziału na stronie www.flowerexpo.pl. Goście branżowi Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE i FLOWER EXPO POLSKA mogą zarejestrować się na stronie www.zielentozycie.pl.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl