Targi Flower Expo Polska oraz wystawa Zieleń to Życie odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 2 września w halach Expo XXI w Warszawie. To wspólne przedsięwzięcie jest wyjątkowym wydarzeniem o tak szerokim spektrum, prezentujące rośliny zewnętrzne, przez architekturę krajobrazu, po kwiaty cięte, rośliny doniczkowe i florystykę. W czasie targów rozstrzygnięty zostanie jedyny w Polsce konkurs Roślinnych Nowości. Zaplanowano również liczne seminaria branżowe, konferencje, warsztaty oraz pokazy polskich i europejskich mistrzów florystyki.

W czwartek, pierwszego dnia targów, odbędzie się seminarium pn. „Metamorfoza Kwiaciarni”  prowadzone przez Monikę Bębenek i Łukasza Krytkowskiego. Obserwując trendy, potrzeby i problemy kwiaciarni, autorzy przygotowali produkt szyty na miarę – dopasowany i elastyczny.  Proponują kwiaciarniom dołączenie do bieżącego nurtu zmian i elastyczne reagowanie na potrzeby klienta. Wszystko po to, by nie pozostać w tyle, robić to co się lubi, w zgodzie ze sobą, za to atrakcyjnie i profesjonalnie.

Również w czwartek o godzinie 16.00 , w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (hala 4), odbędzie się zorganizowane przez nasz portal ForumKwiatowe.pl seminarium pt. Intuicja w biznesie. Poprowadzi go psycholog Natalia Slipińska – Sowicka, która podczas wykładu przybliży pojęcia: podświadomych sygnałów niewerbalnych, energii subtelnych, pola finansowego oraz blokad sprzedażowych i sposobów ich niwelowania. Wyjaśni jak pracować z własną intuicją oraz jak rozwijać intuicję biznesową, by z jej pomocą trafnie odczytywać niewerbalne informacje pochodzące z naszej podświadomości i na tej podstawie dokonywać dobrych wyborów.

Na seminarium będą obowiązywały wcześniejsze zapisy, bo liczba miejsc jest ograniczona. Chętni już teraz mogą zrobić rezerwację podając: nazwę firmy, telefon do kontaktu oraz imię i nazwisko osoby, która chce w nim uczestniczyć. Zapisy na info@forumkwiatowe.pl

Również w czwartek miłośnicy florystyki będą mogli zobaczyć wyjątkowy pokaz pt.: „The best of Roman and Zygmunt”, czyli dwóch wybitnie utalentowanych florystów z Rosji i Polski na jednej scenie –  Roman Steinhauer i Zygmunt Sieradzan. Pokaz tej pary zasponsorowała polska firma Plastiflora – producent pięknych wstążek, artykułów dekoracyjnych i florystycznych.  W piątek natomiast, swoje prace zaprezentuje Tomasz Max Kuczyński, wielokrotny zwycięzca międzynarodowych konkursów florystycznych w Polsce i zagranicą. Również w piątek będzie okazja do obejrzenia pokazu niezwykłego florysty z Estonii – Ahti Lyra.

 

Zygmunt Sieradzan Roman Steinhauer Tomasz Max Kuczyński Ahti Lyra

 

Na piątek zapowiedziano interesujące seminaria i szkolenia. Dyrektor Biura Kwiatowego Holandia, Marc Eijsackers, poprowadzi warsztaty na temat roli mediów społecznościowych w sektorze kwiatowym, a także poruszy temat kwiatów i roślin w innych sferach. Dyrektor Union Fleurs, Herman de Boon, opowie natomiast o roli i wartości dodanej hurtowników i handlowców (perspektywa międzynarodowa i europejska).

Sobota będzie dniem otwartym dla amatorów i pasjonatów roślin, na który dla zwiedzających zaplanowano bezpłatne wykłady i prezentacje, kiermasz roślinnych nowości oraz nowe wydarzenie w ramach Flower Expo Polska – florystyczne Bitwy Kwiatowe.

W ramach pokazów ostatniego dnia Aafje Nijman z Bloomtube (Holandia) zaprezentuje najnowsze trendy, które w kwiatowe aranżacje zamieni mistrz florystyki z Holandii, Johan Martens. Wszystkie pokazy podczas Flower Expo Polska będą sponsorowane przez Victoria Floral Products – polskiego producenta gąbki florystycznej.

Flower Expo Polska to szczególna okazja, by móc podziwiać piękno kwiatów ciętych. Wielu producentów i dostawców z różnych stron świata zwabi nas pięknem swoich sztandarowych produktów. Zaprezentowane zostaną nowości i  różne oryginalne odmiany kwiatów i roślin doniczkowych.  Ich piękno i elegancja zostanie podkreślona  przez kunszt  mistrzów florystyki i wyeksponowana w Pawilonie Kwiatowym – przestrzeni zaaranżowanej przez firmę GREENN na wzór wielkiej kwiaciarni.

Ciekawy program seminaryjny jak i pokazy florystyczne, z pewnością  przyciągną uwagę profesjonalistów, jak i  gości indywidualnych. Dla wszystkich wielbicieli kwiatów w sobotę zostaną zorganizowane Bitwy Kwiatowe – w których wezmą udział profesjonalni floryści i zgromadzona publiczność. Zapowiada się świetna zabawa! Flower Expo Polska będzie też okazją do obejrzenia pokazów absolwentów najlepszych polskich szkół florystycznych.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć pokazy studentów szkół florystycznych. W czwartek zaprezentuje się Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej z Warszawy, której tradycje sięgają początku 2000 roku. Jest to szkoła florystyczna, w której szlify zdobywały największe polskie sławy florystyczne. Założycielka szkoły z  pasją przekazuje wiedzę teoretyczną i praktyczną rozwijając wrażliwość artystyczną i kreatywność swoich uczniów. Całości programu edukacyjnego dopełnia praktyczny marketing, który wprowadza w tajniki prowadzenia własnego biznesu florystycznego.

Zaprezentuje się również wyjątkowa szkoła florystyczna – Kwitnące Horyzonty z Opola.  Zróżnicowany program szkoły kierowany jest zarówno do początkujących florystów poprzez organizowane dla nich kursy i warsztaty, jak i do profesjonalistów, do których adresowane są zajęcia Master Class i Roślinny Design. Założycielką Kwitnących Horyzontów jest Monika Bębenek vice-mistrzyni Polski, międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej z uprawnieniami FLORINT oraz  sędzia OKE.

Targi zakończą się ceremonią wręczenia nagród w konkursie „Naszego Miasta” pt.: „Kwiaty Warszawy”, w którym warszawiacy wybierali najlepsze kwiaciarnie i florystów w Warszawie, najlepszy sklep ogrodniczy, najpiękniej udekorowany kwiatami dom, najładniejszy ogródek i najciekawszy rysunek dziecka przedstawiający kwiaty.

Organizatorzy mają nadzieję, że ciekawy i zróżnicowany program pokazów florystycznych spełni oczekiwania odwiedzających. Chcieliby, aby to co się będzie działo na scenie zainspirowało zarówno profesjonalistów, jak i  wszystkich miłośników kwiatów.

 

Partner medialny wydarzenia: ForumKwiatowe.pl

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl