Flower Party 2014 w Kijowie

06/12/2014 0

30 listopada w Kijowie odbyła się największa impreza kwiatowa na Ukrainie – Flower Party 2014. Podczas tegorocznej edycji mogliśmy podziwiać prace florystów z Mołdawii, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. Miło nam, że delegacja naszego portalu miała okazję być już na pierwszej imprezie z tego cyklu – w roku 2010. Wtedy mogliśmy na scenie zobaczyć jedną z najlepszych szkół florystycznych w Rosji – Nicole.

[imagebrowser id=122]

Zadaniem tegorocznej imprezy miała być prezentacja trendów na nadchodzący rok, miała ona pokazać nowe idee związane z kwiatami, być okazją do przybliżenia florystyki w poszczególnych krajach i zainspirować przybyłych gości. Patrząc na pokazane prace śmiało można powiedzieć, że tak właśnie było.

Na scenie zobaczyliśmy: Nicolae Agop (Mołdawia), Sigitas Kaminskas (Litwa), Elena Kovalenko (Białoruś), Mikhail Chudnovets (Ukraina), Inna Petrenko (Ukraina), Piotr Sekunda i Zygmunt Sieradzan (Polska)

Wydawałoby się, że floryści występujący na scenie pochodzą z sąsiadujących ze sobą krajów i ich prace powinny być podobne. Otóż nic bardziej mylnego. Floryści zaskakiwali różnorodnością swoich kompozycji, w których można było doszukać się np. lokalnego folkloru. Nie muszę pisać, że byli świetni technicznie i bardzo kreatywni. Prace prezentowane przez nich po prostu nie były do porównania. Każda z nich miała swoje korzenie i dzięki temu zobaczyliśmy niekończącą się feerię pomysłów.

Chcielibyśmy przybliżyć trochę kulisy przygotowań do pokazu polskiego duetu Sekunda&Sieradzan. Zapraszamy do galerii zdjęć. Jesteśmy ciekawi waszych opinii o ich pracach i zaprezentowanych pomysłach.
Więcej o samej imprezie znajdziecie na stronie organizatora flowerparty.com.ua

 

Alena Kavalenka1

praca: Alena Kavalenka, foto: Guseva Julia


 
Alena Kavalenka

Alena Kavalenka, foto: Guseva Julia


 
Alena Kavalenka2

praca: Alena Kavalenka, foto: Guseva Julia


 
m_czudnowiec

praca: Mikhail Chudnovets, foto: Сергей Темиренко

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o