Tradycją stały się bożonarodzeniowe gale w Śląskim Centrum Florystycznym Rekpol. Na przestrzeni lat na scenie w hurtowni stawały Polskie i światowe florystyczne sławy. Mistrzowie Europy, świata, Polski i wielu innych znanych twórców.

W tym roku gala odbędzie się 10 listopada (informacje szczegółowe dostępne są TUTAJ) i organizatorzy postanowili zaprosić 3 mistrzów, florystów pracujących w innych stylach, prawdziwe „gorące” nazwiska światowej sceny florystycznej:

Sylwia Bednarek – mistrz florystyki, absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka Sztuka Układania Kwiatów na SGGW w Warszawie i Akademii Marioli Miklaszewskiej. Jej autorskie prace można zobaczyć na wielu wystawach florystycznych w Polsce i zagranicznych konferencjach. Prowadzi pokazy i warsztaty w całym kraju. Wielokrotnie zapraszana jako ekspert w dziedzinie florystyki do programów telewizyjnych. Od ponad 10 lat wykładowca florystyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest autorką wielu bukietów scenicznych dla gwiazd estrady polskiej i zagranicznej. Inspiracji do swoich prac poszukuje w naturze, sztuce i nowoczesnym designie.

praca: Sylwia Bednarek
praca: Sylwia Bednarek
Bukiet: Sylwia Bednarek
Bukiet: Sylwia Bednarek

Gábor Nagy – Florystyczny Mistrz Europy juniorów. Młody, zdolny, węgierski florysta, który swoją pasję do kwiatów zawdzięcza rodzicom. Kiedy 13 lat temu otworzyli własną kwiaciarnie na Węgrzech, florystyka stała się najważniejszą rolą w jego życiu. Bardzo dużo nauczyła go mama – mistrzyni florystyki. Bez wykształcenia branżowego brał udział w konkursach, gdzie zajmował miejsca na podium. Mistrz Węgier we florystyce 2017. Zapraszany na pokazy i warsztaty również za granicą. Reperezent Węgier na Europa Cup 2020. W swojej branży lubi kreatywność, a najbardziej wykorzystywanie tradycyjnych surowców w niezwyczajny sposób. Inspiruje go moda, muzyka a przede wszystkim natura. Florystyka to jego praca, pasja i życie, przez co może wyrażać siebie.

praca: Gábor Nagy
praca: Gábor Nagy
praca: Gábor Nagy
praca: Gábor Nagy
praca: Gábor Nagy

Frédéric Dupré –francuski mistrz florystyki, showman i nauczyciel. Człowiek pełen pasji i niesamowitych pomysłów. Prowadzi pokazy i warsztaty we Francji i za granicą. Florysta najwyższej klasy, wyznaczający trendy, a jego prace są prezentowane w krajowych i międzynarodowych pismach branżowych. Od 2016 roku jest ambasadorem grupy Floral Fundamentals. Inspiracje czerpie z wszystkiego co go otacza: przyroda, architektura, filmy, malarstwo oraz botanika, która jest jego pasją. W swoich pracach duży nacisk kładzie na szczegóły, formę, teksturę i kolor. Uważa, że każdy z nich jest ze sobą ściśle powiązany w tworzeniu całości.

praca: Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré

Organizatorzy podczas tegorocznej gali przygotowali kilka niespodzianek dla uczestników pokazu. Między innymi odbędzie się konkurs na bożonarodzeniową choinkę. Zasady są bardzo proste. Wystarczy przywieźć ze sobą gotową pracę o wymiarach maksymalnych: szerokość 40 cm i wysokość 100 cm oraz… Zaskoczyć, techniką, kolorystyką, formą. Mistrzowie występujący na scenie wybiorą najlepsze choinki i wręczą atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Coroczne gale to prawdziwa uczta dla oczu. To czas na zaczerpnięcie wielu inspiracji. Jesteśmy pewni, że zaproszeni floryści staną na wysokości zadania i dostarczą nam wielu artystycznych wrażeń. Do zobaczenia w Rekpolu!

Tomasz Max Kuczyński

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl