Gwiazda betlejemska obchodzi swoje święto

12/12/2015

12 grudnia -Dzień Poinsecji

12 grudnia na świecie obchodzony jest Dzień Poinsecji – święto, w którym ludzie obdarowują się gwiazdami betlejemskimi. Dołącz do miłośników gwiazd betlejemskich i świętuj razem z nimi!

sw1

W dniu 12 grudnia na całym świecie wręcza się bliskim oraz przyjaciołom poinsecje, czyli gwiazdy betlejemskie, aby sprawić im miłą niespodziankę. Te niezwykłe rośliny swoją nazwę zawdzięczają kolorowym, pokarbowanym lub spiczastym liściom, układającym się w gwiazdę. Występują w różnych kolorach i kształtach. Najbardziej popularne są czerwone odmiany, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe i różowe. Świąteczną aranżację można zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby obdarowany mógł cieszyć się urokiem rośliny przez cały świąteczny okres.

Dokładnie obejrzyj roślinę przed zakupem – Gęste liście i żółto-zielone pąki kwiatowe są oznaką świeżości. Jeśli liście są zwiędłe, trzeba wybrać inną roślinę. Należy zrezygnować z roślin, które stały w przeciągu, ponieważ źle znoszą takie warunki.

W drodze do domu chroń roślinę przed chłodem – Poinsecje nie lubią zimna. Należy je dobrze owinąć papierem i w miarę szybko przetransportować w ciepłe miejsce.

Nie stawiaj w bezpośrednim słońcu – Poinsecje lubią jasne i ciepłe miejsce. Należy jednak chronić je przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Najlepiej czują się w temperaturze 15 – 22 stopni. Nie należy ich ustawiać nad kaloryferem oraz obok warzyw i owoców, ponieważ szybko zwiędną.

Mniej znaczy więcej – Poinsecje nie mogą stać w wodzie, ponieważ liście szybko wyblakną i opadną. Optymalne jest podlewanie rośliny niewielką ilością letniej wody co drugi dzień. Należy raz w miesiącu dodać do wody odżywkę do roślin. 

 

sw2a

 

sw2

SfE_Logo

UE_Logo_pl

zdjęcia: Stars for Europe

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl