Gwiazdkowy pokaz w Hurtowni Róża

11/11/2015

Listopad, jesień pod stopami, słoneczna niedziela (8 listopada 2015r.), a słuchacze i absolwenci z jaworskiego „Medyka” na kierunku florystyka nie stoją w miejscu. Szukają już inspiracji bożonarodzeniowych.

[imagebrowser id=192]

Zespół Szkół w Jaworze bowiem stawia na jakość kształcenia – w szkole mistrzowie florystyki, mam na myśli Panią Monikę Bębenek, Panią Magdalenę Biurylę Białynicką i Pana Marka Kucharskiego – poza nią także… Tym razem to Hurtownia Kwiatów Róża w Katowicach przywitała niezwykle ciepło i słodko gości z całej Polski, pasjonatów, słuchaczy i florystów na florystycznym pokazie świątecznym. Boże Narodzenie to przecież czas wyjątkowy. Kojarzy nam się z radością – a czym innego jest właśnie praca z Naturą dla florysty.

Gwiazdami tegorocznego pokazu byli – Premyslaw Hytych, Edyta Zając-Chruściel, Agnieszka Stój. Było to spotkanie powiedziałabym na bardzo wysokim poziomie artystycznym, estetycznym, ale także pozytywnej wymiany energii florystycznej i emocjonalnej. Spotkanie poprowadził Pan Artur Trzcionka.

 

praca: Přemysl Hytych

praca: Přemysl Hytych

 

Dekoracje świąteczne błyszczały na tle twórców – choinki, wieńce, kompozycje kwiatowe na świecznikach, nawet dekoracje nagrobne, bukiety – były też takie, które chwytały za serce, łapały powietrze jeszcze jesiennej pogody, ale wewnątrz unosił się zapach świąt. Krył się w zieleniach i czerwieni u Edyty Zając- Chruściel, srebrze, złocie i bieli u Agnieszki Stój. Oddychał też często błękitem i fioletem u Premyslawa Hytycha. Prezentem dla każdego okazał się nie tylko sam wyśmienity pokaz, ale także kalendarz na przyszły rok 2016 z autografem czeskiego mistrza, w którym zaprezentowano jego floralne prace.

 

praca: Agnieszka Stój

praca: Edyta Zając-Chruściel

 

praca: Agnieszka Stój

praca: Agnieszka Stój

 

Podsumowaniem wzruszającego mistrzowskiego spotkania była licytacja wybranych prac artystów. Słuchacze i absolwenci wrócili do Jawora z dekoracjami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez Panią Stój, Panią Zając-Chruściel i Pana Hytycha. I już niebawem w holu szkoły, będzie można podziwiać. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w pokazie.

Troje mistrzów zainspirowało około 500 osób do dalszej pracy, tworzenia i do nauki. Nie bez przyczyny mówi się bowiem, że święta łączą ludzi i pokolenia… Tutaj połączyły florystów.
tekst: Magdalena Subocz

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl