W ubiegłą sobotę Holendrzy świętowali swój narodowy dzień tulipana – National Tulip Day, który to rozpoczyna holenderski sezon tulipanowy. Plac Dam w stolicy Amsterdamu pokrył się różnymi kolorami tych przepięknych kwiatów. Każdego roku, szacunkowo około 1,7 miliarda holenderskich tulipanów zwiastuje wiosnę gospodarstwom domowym i firmom na całym świecie.

fot: Piet van Kampen

Holenderscy plantatorzy tulipanów sworzyli niesamowity „park” z ponad 200,000 kwiatów umieszczonych na powierzchni 2,500 metrów kwadratowych. Warto doadć, że święto to odwiedza rok rocznie około 10 000 osób!

Mieszkańcy i licznie przybyli goście z całego świata mieli okazje wybrać te najpiękniejsze, a wszystko w obecności specjalistów, którzy doradzali także w doborze najlepszych odmian.

fot: Piet van Kampen
fot: Piet van Kampen

Holandia jest największym na świecie producentem tulipanów, który eksportuje te wspaniałe kwiaty do ponad 100 krajów na całym świecie.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl