Koronawirus wywołał wiele strat w różnych branżach, również kwiatowej. Trudne doświadczenia, które obecnie przeżywamy mają też swoją jasną stronę. U wielu ludzi wyzwoliły pozytywne odruchy, o których mieliśmy również okazję pisać, jak na przykład akcje przekazywania kwiatów pracownikom służby zdrowia by wyrazić wdzięczność i uznanie dla ich heroicznej postawy. Praca lekarzy, pielęgniarek i całego personelu służby zdrowia jest dziś szczególnie ważna dla całego społeczeństwa.

Tego typu akcje miały również miejsce w innych krajach, na przykład w Holandii. Tamtejsi ogrodnicy postanowili wykonać kolejny miły gest w stronę służby zdrowia. Dwaj hodowcy tulipanów z Noordoostpolder, Joris Schouten i Frank Timmerman, nazwali nową czerwono-żółtą odmianę tulipana: Stay Strong. Nazwa ta ma uhonorować wszystkich pracowników służby zdrowia ratujących ludzkie życie na całym świecie. Część zysków ze sprzedaży cebul tulipanów ma zostać przeznaczona na wsparcie organizacji Lekarze bez Granic.

Premiera nowej odmiany odbyła się w sobotę 25 kwietnia na polu tulipanów. Ogrodnicy utworzyli na nim napis: #staystrong oraz ogromne logo przedstawiające mocną pięść. Obraz ten ma symbolizować imponującą wytrwałość lekarzy i pielęgniarek. Nową odmianę ochrzciła Jenny Groen, pielęgniarka z ostrego dyżuru, która od czasu wybuchu epidemii wirusa COVID-19 pracuje ciężej niż zwykle.

Cebule nowej odmiany będą dostępne od września i można je zamawiać poprzez stronę staystrongflowers.nl

#newgrowth #unitedthruflowers #staystrong

Pomysł: Joris Schouten and Frank Timmerman
Logo: Floor van Paassen of Zuivelwerk
Wykonanie napisu na polu: Geoservice Landmeetkunde
Zdjęcia: Jhon Koopman – It Ain’t Photography

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl