Igor Majkowski

14/09/2020
Igor Majkowski

Nazywam się Igor Majkowski… zastanawiałem się długo, co mogę o sobie napisać. Myślałem o pasji od najmłodszych lat, wspomnieniach o działce rodziców, własnych eksperymentach ogrodniczych. Jednak najbardziej postrzegam siebie, jako kolekcjonera realizacji florystycznych, indywidualnych wrażeń, zachwytu i krytyki moich prac, ale także (bardziej przyziemnie) gatunku heuchera- żurawka. W kolekcji posiadam ponad 300 odmian tej rośliny.

Cztery lata temu założyłem firmę kompleksowo zajmującą się ogrodami, co jednak nie dawało mi pełnej satysfakcji. Dwa lata temu postanowiłem nieco odmienić życie i postawić wszystko na jedna kartę, założyłem kwiaciarnię Czarna Owca w Piotrkowie Trybunalskim. Mój indywidualizm we florystyce spodobał się klientom na tyle, że jestem właścicielem dwóch prężnie rozwijających się kwiaciarni.

Niestety nigdy nie miałem okazji uczestniczyć w pełni profesjonalnym kursie florystycznym, a pragnę rozwijać się w tej dziedzinie. Często jeżdżę na pokazy i warsztaty florystyczne w całej Polsce, asystowałem także uznanym mistrzom florystyki w przygotowaniach do ich pokazów. Dzięki tym spotkaniom poznałem fantastycznych ludzi, moich kwiatowo zakręconych przyjaciół, bez których nie wyobrażam sobie już życia.

Wyznaję zasadę, że z kwiatami jest jak z językiem, odpowiedni dobór może wyrazić więcej, sięgnąć głębiej, nawet wprost do duszy człowieka.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl