W obwodzie kaliningradzkim spotkała się spora grupa florystów na czele z Gregorem Lerschem. Spotkać można było miedzy innymi florystów biorących udział w ostatnich mistrzostwach Europy w Genui: Innę Petrenko (Ukraina), Dmitry Turcana (Azerbejdżan), Romana Steinhauera (Rosja) czy mistrzynię Rosji i Europy z Hawierzowa (Europa Cup 2011) Natalię Zizko. Obecni byli też inni top floryści zza wschodniej granicy. Wymienimy tutaj tylko niektórych: Elena Butko, Paula Gorbenko, Anna Popova, Andrew Filonenko i oczywiście nasza przewodniczka, autorka zdjęć Julia Guseva. Tytułem i motywem przewodnim warsztatów było „Łączenie”.

Uczestnicy mieli okazję poznać kilka pomysłów na interaktywne bukiety Gregora w praktyce je wykonać. Można powiedzieć, że uczyli się od siebie nawzajem i inspirowali. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, ale cała impreza została zorganizowana tuż przed Europa Cup 2016 i jak się później okazało, była świetną wprawką do tej rywalizacji. Nic tylko pozazdrościć pomysłu i wspólnego działania pod okiem mistrza.

foto: Julia Guseva

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o