Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu zaprasza na IX.  POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE 2022. Tegoroczny temat IX. Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2022 brzmi: Podaj rękę Ukrainie.

Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia barwną wizualizację serca, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób. Podkreślają to dwa mankiety, które symbolizują flagę Polski i Ukrainy. Cały dywan wieńczy napis „Podaj rękę Ukrainie”, który zachęca nas do nieustannej pomocy i podania symbolicznej ręki Ukrainie.
A jednocześnie podziękowanie dla społecznych organizacji i indywidualnych osób, które działają na rzecz pomocy uchodźcom.  Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa. Poznań otwiera swoje serce dla Ukrainy i podaje jej pomocną dłoń, nieustannie oferując pomoc obywatelom uciekającym z własnego kraju z powodu wojny. Dlatego też, poprzez akcję „PODAJ RĘKĘ UKRAINIE” chcemy okazać solidarności z atakowaną Ukrainą. Solidarność z osobami, które straciły rodziców, małżonków, rodzeństwo, dzieci czy inne osoby bliskie lub przyjaciół na skutek wojny. Tegoroczny Dywan Kwiatowy zostanie ułożony z około 150 tysięcy kobierców tulipanów w samym sercu Poznania – w parku Adama Mickiewicza  na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki.

Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – KNAK.
Również i w tym roku do inicjatywy przyłączą się studenci.

Osoby zaangażowane w organizację IX. Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2022:
STOWARZYSZENIE NAUKOWO-TECHNICZNE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW OGRODNICTWA
ODDZIAŁ W POZNANIU

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
Oddział w Poznaniu
mgr inż. Andrzej Aumiller

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY
inż. arch. kraj. Agata Walczak- Górka – autor projektu
Prezes Koła Naukowego Architektury Krajobrazu (KNAK),
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Rolnictwa,
Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

PRODUCENT TULIPANÓW
Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze w Gołuskach
Państwa Barbary i Michała Szymanowskich
 

AUTOR PROJEKTU IX. POZNAŃSKICH DYWANÓW KWIATOWYCH 2022:

inż. arch. kraj Agata Walczak-Górka

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl