Jak nie kochać jesieni

28/09/2012

autor: Jolanta Mroczek

W piękny, słoneczny dzień, 26 września 2012 roku w Hurtowni „Róża” odbył się pokaz florystyczny „Jak nie kochać jesieni”. Pokaz prowadzili: Aleksandra Bilik-Żemła (Goczałkowice-Zdrój), Jaromir Kokeś (Czechy) oraz Agnieszka Stój (Kraków). Wystąpiły również przedstawicielki firmy Plastiflora z Łodzi: Marta Pruszyńska i Izabela Stachecka.

Powitano nas lampką czerwonego wina, uśmiechem i życzliwością. Mistrzowie pokazali nam to, co najpiękniejsze: kolory jesieni. Wianki z kwiatów sztucznych i żywych, wielobarwne bukiety, dekoracje w koszach i misach, poduszki z faszyny oraz jesienne kompozycje na stół. Niesamowita feeria barw, różnorodność kompozycji i tempo w jakim były wykonywane umożliwiły nam, oglądającym podziwianie ogromnej ilości prac. Przygotowane przez asystentów „półprodukty” pozwoliły stworzyć wiele wspaniałych dzieł. Patrzyliśmy i słuchaliśmy z zaciekawieniem, jak prowadzący wyjaśniali wykorzystane przez siebie techniki. Była to wspaniała inspiracja, wszystko działo się na naszych oczach…

 

Zaprezentowane prace były wyważone i użyteczne, a każdy pomysł możliwy do wykorzystania w naszych kwiaciarniach. Pokazano jak wykonać atrakcyjne kompozycje, które mimo oszczędne zastosowanych materiałów, sprostają obecnym wymaganiom klientów. Nie zabrakło też większych i bogatszych w materiał form, dla bardziej wymagających. Oprócz typowych kompozycji nagrobnych zostały nam również pokazane sposoby dekoracji trumny, urny i latarenek.

Pokaz był podzielony na trzy części. Przerwa na kawę i ciastko (pyszny sernik) to okazją do poznania się, oraz zrobienia zakupów w hurtowni.  Duża przestrzeń, ogrom towaru, świetne zaopatrzenie zachęcały. Podczas przerwy obiadowej, przy grillu i zimnym piwie, w cudownym słońcu, przy każdym stoliku było gwarno. Słychać było śmiech. Rozmowy skupiały się wokół pokazu i panującej atmosfery. Na uczestników pokazu czekała niespodzianka: plakat „Bez KWIATÓW nie wracaj!”. Teraz czekamy na zdjęcia z Waszych kwiaciarni z plakatem w roli głównej.
Po zakończonym pokazie odbyła się licytacja wykonanych prac. Mam nadzieję, że w Hurtowni „Róża” zobaczymy się jeszcze nie raz, a pokaz pozostanie w naszej pamięci na długo.

 

Jolanta Mroczek
Kwiaciarnia Niezapominajka

[Więcej zdjęć z pokazu jest w Albumie]

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl