A R T Y K U Ł    S P O N S O R O W A N Y

W ostatnich latach można zauważyć wzrost sprzedaży online. Trend ten przybrał na sile w czasie pandemii i nadal intensywnie się rozwija. Zmiana ta dotyczy również kwiaciarń – obecnie przyjmowanie zleceń przez internet to norma, z którą wiąże się także konieczność dostawy kwiatów bezpośrednio do klienta.

Chrysal odżywki do kwiatów
REKLAMA

Organizując system realizacji zamówień z dowozem na wskazany adres warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób transport wpływa na jakość kwiatów oraz jakie usprawnienia należałoby wprowadzić, aby tej jakości nie tracić. Poznajcie cztery wskazówki, które pomogą Wam dowozić kwiaty w doskonałej kondycji, nawet jeśli czasami trzeba przejechać dłuższą trasę.

Jak zadbać o transport kwiatów ciętych

1. Higiena

Dbałość o trwałość bukietu zaczyna się już w kwiaciarni na etapie przygotowania bukietu. Bardzo ważna jest higiena, dzięki której możemy spowolnić rozwój mikroorganizmów, które powoduję gnicie i przyspieszają śmierć rośliny. Zawsze trzeba dokładnie czyścić narzędzia, blat, pojemniki i wazony detergentem, który nie działa drażniąco na kwiaty. Do tego służy Chrysal Professional Cleaner, środek stworzony dla florystów do użycia w kwiaciarniach. Pomaga on utrzymać narzędzia w czystości, dzięki czemu kwiaty dłużej pozostaną silne i zdrowe.

2. Kondycjonowanie

W pojemnikach w transporcie – podobnie jak wazonach w kwiaciarni – warto korzystać z roztworu wody z Chrysal Professional 2. Środek ten pozwoli zachować świeżość kwiatów nawet do 50% dłużej oraz sprawi, że ​​kwiaty nie zaczną otwierać się zbyt wcześnie.

3. Nawodnienie

Krótka podróż bez dostępu do wody nie zaszkodzi kwiatom, choć zawsze najlepszą opcją jest transport w wodzie. Dzięki temu można zaplanować dłuższą trasę i odwiedzić kilku klientów, co oznacza lepszą optymalizację kosztów. Ne ma też pewności jak klient postąpi z kwiatami i czy ostatecznie podetnie im końcówki łodyg – jeśli nie, a bukiet dostarczany był “na sucho”, to może to wpłynąć na ich trwałość, zwłaszcza jeżeli w bukiecie są kwiaty wymagające dobrego nawodnienia. Przewożone w wodzie nie zawsze jest jednak możliwe. Jeśli jednak zachodzi taka konieczność to można sięgnąć po wygodne opakowanie Chrysal Arrive Alive, które pozwala na transport kwiatów w poziomie z dostępem do wody.

4. Odżywienie

Dzięki odżywkom Chrysal kwiaty rozwijają się pełniej i nie tracą koloru, woda w wazonie jest czysta, a trwałość bukietu jest nawet 60% dłuższa. Saszetki z odżywką Chrysal to idealny dodatek do bukietu, dzięki któremu kwiaty w domu klienta zachowają ładny wygląd przez dłuższy czas. Trzeba jedynie pamiętać, aby dołączyć do bukietu wystarczającą ilość saszetek – duży bukiet kwiatów może pobrać nawet 3 litry wody.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl