Zastanawiasz się, jaki kwiat najlepiej oddaje Twoją osobowość? Poznaj nasz “kwiatoskop” – specjalną wersję horoskopu, w której wybraliśmy kwiaty współgrające z charakterem każdego znaku zodiaku. Każdy znak zodiaku ma swoje szczególne cechy osobowości, podobnie jak kwiaty: niektóre emanują radością, inne sprawiają wrażenie niezwykle silnych i trwałych, mogą być też kwiaty eleganckie, ekstrawaganckie lub inne… Każdy gatunek ma też swoją symbolikę oraz specjalnie wymagania, które muszą być spełnione aby mógł żyć. Sprawdźmy, czy można połączyć kwiaty ze znakami zodiaku, aby były prawdziwym odzwierciedleniem jego cech.


Reklama

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): Prymulka, pierwiosnek
Pierwiosnek to kwiat pełen świeżości i niezależności, idealne odzwierciedlenie niekonwencjonalnego charakteru Wodnika. Jego wczesne kwitnienie może symbolizować otwarty umysł Wodnika oraz jego zamiłowanie do poszukiwania nowych pomysłów.

Ryby (19 lutego – 20 marca): Stokrotka
Kwiaty Stokrotki, pełne delikatności i romantyzmu, doskonale pasują do marzycielskiego charakteru Ryb. Podobnie jak stokrotki, Ryby emanują uczuciowością i empatią.

Baran (21 marca – 19 kwietnia): Róża
Róża, kwiat pełen pasji i determinacji, idealnie pasuje do ognistego charakteru Barana. Jego intensywność i entuzjazm sprawiają, że Baran i róża wydają się doskonałym połączeniem – zwłaszcza czerwona róża.

Byk (20 kwietnia – 20 maja): Fiołek afrykański
Fiołek afrykański, o stabilnych i wytrzymałych kwiatach, wydaje się dobrze pasować do Byka, który ponad wszystko ceni sobie spokój i bezpieczeństwo. Jednocześnie, podobnie jak fiołki, Byki potrafią emanować wdziękiem i delikatnością.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): Konwalia
Energiczne Bliźnięta są znane ze swojej podwójnej osobowości. Konwalie, podobnie jak Bliźnięta są pełne wdzięku i uroku, ale mają w sobie też pewną dwoistość: z jednej strony są symbolem pomyślności i szczęścia, ale też mogą symbolizować stratę i smutek. Liczne kwiaty konwalii położone blisko siebie na łodydze ucieleśniają zdolność Bliźniąt do komunikowania się i łączenia.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): Piwonia
Piwonia, symbol wiecznej miłości, doskonale pasuje do uczuciowego i troskliwego charakteru Raka. Raki – podobnie jak piwonie – emanują miłością, ciepłem i dbałością o innych, sprawiając, że są wspaniałym towarzyszem.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): Dalia
Dalie, dzięki pięknym barwom i kształtom kwiatów, są równie uderzające jak osobowość Lwa. Ich rozmach i pewność siebie doskonale oddają pewność siebie tego znaku zodiaku.

Panna (23 sierpnia – 22 września): Wrzos
Wrzos, kwiat symbolizujący lojalność i skromność, idealnie komponuje się z cechami Panny. Jego delikatność i zdolność do przetrwania symbolizują równowagę między pracowitością a pokorą.

Waga (23 września – 22 października): Frezje
Frezje, kwiaty o pięknym zapachu, doskonale wpisują się w harmonijny charakter Wag. Ich delikatność i elegancja pasują do osobowości Wagi.

Skorpion (23 października – 21 listopada): Orchidea
Storczyki, kwiaty pełne tajemnicy i ekstrawagancji, idealnie pasują do zdecydowanego i tajemniczego charakteru Skorpiona. Skorpiony, podobnie jak storczyki, emanują niepowtarzalnym urokiem.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): Lilia
Lilie będące symbolem doskonałości, doskonale oddają wszechstronne zainteresowania Strzelca i jego dążenie do rozwoju. Lilie są też od wieków uznawane za symbol piękna i czystości, co pasuje do optymistycznego charakteru Strzelca, który dostrzega przede wszystkim jasne strony życia.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): Fiołek Alpejski
Fiołek Alpejski, kwiat symbolizujący siłę i wytrwałość, doskonale komponuje się z charakterem Koziorożca. Jak fiołki, Koziorożce emanują determinacją i praktycznym podejściem do życia.

Nasz “kwiatoskop” to tylko taka kreatywna zabawa, ale może kwiaty te dobrze oddają astrologiczną esencję znaków zodiaku? Jak sądzicie?

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl