Jesień to wyjątkowy okres w roku, gdy natura obdarza nas bogatą paletą barw i tekstur. To doskonały moment, aby wzbogacić ofertę kwiaciarni o sezonowe dekoracje, które przyciągną uwagę klientów. Jednym z ciekawych materiałów, które można wykorzystać, jest dynia. Pozwala ona na tworzenia unikalnych i efektownych dekoracji florystycznych oraz stwarza nowe, kreatywne możliwości.


Reklama

Ja zrobić kompozycję kwiatową z dynią?

Przede wszystkim potrzebna jest dynia, którą można stabilnie ustawić. Kompozycję można zrobić na kilka sposobów. Pierwszy polega na odcięciu wierchu i wydrążeniu miąższu, dzięki czemu uzyskujemy rodzaj naczynia. W wydrążonej dyni umieszczamy folię, a w niej nasączoną gąbkę florystyczną – takie rozwiązanie pozwala na swobodne komponowanie aranżacji i nie wymaga użycia dodatkowego naczynia.

Dzięki gąbce można też z łatwością wbić (np. za pomocą patyczków szaszłykowych) odciętą, wierzchnią część owocu w taki sposób, że kwiaty w niej ułożone wyglądają jakby znajdowały się pod jej przykryciem, co daje bardzo ciekawy i zabawny efekt. Można też zastosować wersję bez gąbki. Wtedy trzeba jednak użyć naczynia z wodą, a kwiaty mocować za pomocą siatki lub kenzanu. Być może nie jest to najwygodniejsze, ale z pewnością bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jeszcze inny sposób na kompozycję z dynią polega na tym, że nie drążymy miąższu, a kwiaty przycinamy na krótko i za pomocą kleju florystycznego lub dłuższych szpilek, mocujemy bezpośrednio w owocu (szpilka przechodzi wtedy przez środek kwiatu).

fot. funnyhowflowersdothat.co.uk
  • Wybierając kwiaty i dodatki, zwróć uwagę na odcienie jesiennych kolorów, aby podkreślić charakter sezonu.
  • Eksperymentuj z różnymi kształtami i wysokościami kwiatów, aby stworzyć interesujący efekt.
  • Możesz również dodać dodatkowe ozdoby, takie jak cynamonowe patyczki, suszone liście lub wstążki, aby jeszcze bardziej urozmaicić dekorację.
  • Dynię możesz pokryć farbą w spray-u aby uzyskać ciekawy efekt kolorystyczny.
  • Umieść gotową dekorację na wystawie w swojej kwiaciarni, aby zachęcić klientów do zakupu i wprowadzić nieco jesiennego klimatu.

Tworzenie kompozycji z wykorzystaniem dyni może być zarówno wyzwaniem, jak i źródłem satysfakcji. Dynia może być bazą dla naszej kreatywności – od gąbki florystycznej po kenzan lub metalową siatkę, wybór narzędzi zależy od naszej wizji. Odcienie jesiennych kolorów i wszelkiego rodzaju dodatki pozwolą tworzyć dekoracje, które zachwycą i wspaniale oddadzą charakter tego barwnego sezonu. Zapraszamy do eksperymentowania, tworzenia i dzielenia się swoimi pomysłami.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl