Jubilee Edition of International Floral Art 2014-15

27/03/2014

[imagebrowser id=64]

International Floral Art to seria książek zawierająca kompilację najlepszych współczesnych prac florystycznych. Książki wydawane przez prestiżowe wydawnictwo Stichting Kunstboek ukazują się co dwa lata. Każdy kto chce podzielić się swoimi dokonaniami może wypełnić formularz a następnie przesłać swoje prace i stać się częścią tego niesamowitego projektu. Jednakże o wyborze obrazów, które zostaną ukazane w książce decyduje grupa światowej sławy florystów.

International Floral Art 2014/2015

International Floral Art 2014/2015, Alexander Spek (Holandia) (c) Marc Vreenegoor

Książki International Floral Art to najbardziej aktualne źródło informacji o zróżnicowanej i rozwijającej się międzynarodowej scenie florystycznej. Są one przewodnikiem po świecie szkół florystycznych i najnowszych trendach oraz narzędziem do networkingu.

W tym roku, z okazji 10-lecia publikacji, ukazała się jubileuszowa edycja książki „Jubilee Edition of the International Floral Art 2014/2015”, która zawiera 280 florystycznych prac z całego świata. Wypełniona jet mnóstwem świeżych, kreatywnych rozwiązań florystycznym, które jednym mogą wydawać się dziwaczne a innym… Czy nie takie właśnie jest współczesne projektowanie? Budzi emocje, zachwyca i zadziwia, zapiera dech w piersiach. Budzi wątpliwości jednocześnie inspirując i motywując do otworzenia się na nowe doświadczenia.

International Floral Art 2014/2015

International Floral Art 2014/2015, tylna okładka

Ta wyjątkowa książka prezentuje niesamowite dzieła zarówno najbardziej znanych mistrzów florystyki, jak i obiecujących młodych, „nowych” utalentowanych osób, które wyszły poza przyjęte ramy.

Z polskiej sceny florystycznej znajdziecie w niej takie nazwiska jak:  Agnieszka Gryc, Karolina Ładyżyńska, Magdalena Birula-Białynicka, Monika Bębenek, Hubert Lamański, Marcin Jabłoński i Zygmunt Sieradzan.

Zawartość „Jubilee Edition of the International Floral Art 2014/2015” udowadnia, że we florystyce są nieograniczone możliwości twórcze. Książka skupia się na innowacyjnych pracach, niekonwencjonalnych technikach, nowych materiałach i sposobach ich użycia.

To jest pozycja, którą każdy, kto interesuje się sztuką układania kwiatów po prostu musi mieć. To niewątpliwa uczta dla każdego miłośnika florystyki.

 

Serdecznie dziękujemy wydawnictwu Stichting Kunstboek za udostępnienie materiałów prasowych oraz fotografii. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej, odezwijcie się do nas na info@forumkwiatowe.pl

Następna książka z tej serii ukaże się pod koniec 2015 roku.

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl