Czujecie się znudzeni brakiem wydarzeń w branży kwiatowej? Lubicie testować nowe pomysły albo podejmować się ciekawych florystycznych realizacji? Nie boicie się wyzwań i twórczej rywalizacji? Jeśli tak, to świetnie, bo mamy dla Was coś specjalnego!

Czas pandemii nie sprzyja organizacji wydarzeń. Z wiadomych przyczyn wiele imprez w kraju i za granicą się nie odbędzie, a jeśli nawet to ich formuła będzie musiała być dostosowana do obowiązujących ograniczeń. Niektóre eventy odbędą się, ale tylko online. Nowe wydarzenie, które pragniemy Wam zaprezentować odbędzie się w “realu” i będzie to prawdziwa gratka dla zapalonych uczestników kwiatowych wydarzeń.

Będzie to Konkurs Florystyczny Młodych Talentów, który już wkrótce odbędzie się w Katowicach, w Hurtowni Kwiatów Róża. ForumKwiatowe.pl – jako współorganizator – ma zaszczyt zaprosić Was do wzięcia w nim udziału! Do kogo konkurs jest adresowany, jakie są warunki udziału, co trzeba będzie zrobić i jakie są nagrody – o tym dowiecie się z tego tekstu.

Konkurs będzie całkowicie dostosowany do panujących obostrzeń. Wydarzenie to pozwoli nam wszystkim na kontakt z żywymi kwiatami i roślinami, ale w sposób bezpieczny. Prace konkursowe będzie można podziwiać nie tylko w trakcie trwania konkursu – będą również dostępne dla osób odwiedzających Hurtownię Róża przez kilka kolejnych dni. Każdy więc będzie mógł przyjść w odpowiednim dla siebie czasie i spokojnie, bez tłumu, obejrzeć aranżacje wykonane przez zawodników.

Jak wziąć udział?

Konkurs odbędzie się 29. września 2020 r. w Katowicach, w Hurtowni Kwiatów Róża. Weźmie w nim udział ośmiu zawodników – florystów i miłośników kwiatów. Warunkiem udziału jest bycie w wieku do 35. roku życia. Decyzję o udziale trzeba jednak podjąć szybko, bo zgłoszenia przyjmujemy tylko do dnia 10. września. Chętnych prosimy o przysłanie portfolio swoich prac na adres: info@forumkwiatowe.pl. Na podstawie Waszych dotychczasowych prac będziemy mogli dokonać, koniecznej niestety, selekcji zawodników.

Jakie zadania konkursowe?

Jakie wyzwania czekają na uczestników konkursu? Każdy z uczestników będzie miał do wykonania dwa takie same zadania. Jednym z nich będzie kompozycja w naczyniu pt. „Martwe natury”, do wykonania z kwiatów ciętych, liści i owoców oraz innych materiałów nieroślinnych wytypowanych przez Hurtownię Kwiatów Róża. Drugą będzie aranżacja pt. „Start w jesień”. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać dowolną aranżację wystawową z wykorzystaniem suszu, roślin utrwalonych, ceramiki i innych materiałów dekoracyjnych również zapewnionych przez Hurtownię Kwiatów Róża. Więcej szczegółów na temat zadań konkursowych uczestnicy otrzymają bezpośrednio na swojego maila.

Jakie nagrody?

Kompozycje będą oceniane przez komisję sędziowską w trzyoosobowym składzie. Po wyłonieniu zwycięzców rozdane zostaną nagrody. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa, zaś laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają statuetki i stosowne nagrody, jakimi będzie dofinansowanie wybranego przez zawodnika kursu, warsztaty lub szkolenia o dowolnej, niekoniecznie florystycznej tematyce. Wartość dofinansowania wyniesie:

  • Pierwsze miejsce: 1200 zł
  • miejsce: 800 zł
  • Trzecie miejsce: 600 zł

Brzmi zachęcająco? Zapraszamy do przysyłania zgłoszeń! Wystarczy tylko trochę odwagi i oczywiście kreatywności. Uczestnicy będą musieli jedynie zabrać swoje narzędzia florystyczne i dojechać do Katowic, gdzie mają zapewniony nocleg i wyżywienie. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w Katowicach i będziemy mogli podziwiać Wasze kreacje – florystykę w wykonaniu Młodych Talentów!

Chętnych do uczestnictwa w konkursie prosimy o przysłanie portfolio swoich prac na adres: info@forumkwiatowe.pl

Organizatorami konkursu jest ForumKwiatowe.pl i Hurtownia Kwiatów Róża.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl