Już wkrótce poznamy nowego Mistrza Europy!

31/03/2016

Już w przyszłym tygodniu czeka nas najważniejsza impreza florystyczna roku: mistrzostwa Europy we florystyce Europa Cup 2016. Organizowane co cztery lata przez stowarzyszenie Florint odbędą się tym razem we włoskiej Genui, pięknym i historycznym mieście portowym. Konkurować będzie ze sobą dwudziestu dwóch florystów reprezentujących kraje naszego kontynentu, począwszy od Hiszpanii, przez Wielką Brytanię, po Ukrainę, a skończywszy na azjatyckim Azerbejdżanie. Polskę będzie reprezentować Tomasz Max Kuczyński.


Reklama

 

EC2016_ENG_flyer-new-logos

 

Konkurs obejmie sześć rund, które rozłożone zostały na dwa dni: piątek, 8 kwietnia i sobotę, 9 kwietnia. Nowego mistrza Europy poznamy w sobotni wieczór, podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród.

Jakie zadania czekają zawodników?

  1. Parata Floreale di Sanremo – czyli dekoracja samochodu. Forma dowolna, ale bardziej kwiatowa i osadzona w gąbce florystycznej. Praca ma podkreślać piękno włoskich kwiatów. Samochód będzie oczywiście także włoski: Fiat 500.
  2. Pasta, Pesto, e Fiori – to piknik w genueńskich górach, oczywiście dla dwojga. Praca w żywych wiosennych kolorach ma być hołdem dla pesto, kulinarnej ikony tego regionu.
  3. Matrimonio in Vespa – czyli ozdoba ślubna dla panny młodej, która wraz z panem młodym jedzie na Vespie na wesele. Aranżacja ma nawiązywać do swobodnego, włoskiego stylu życia z lat 50-tych i 60-tych.
  4. Piante e fashion di un designer italiano di alta moda per uomo – aranżacja witryny z włoską modą męską typu haute-couture.
  5. Amore e Lussuria – Bukiet wiązany w ręce. Praca mająca odzwierciedlać emocje czarującego Włocha – czyli jak w tytule zadania: miłość i pożądanie.
  6. Primavera Sopresa – to oczywiście niespodzianka.

Uroczyste otwarcie Europa Cup 2016 odbędzie się rankiem 8 kwietnia. W niedzielę, już po zakończeniu florystycznych zmagań będzie dzień otwarty dla publiczności, w którym każdy będzie mógł przyjść i podziwiać wszystkie kompozycje, które zostały wykonane w trakcie mistrzostw.

Jakie jeszcze atrakcje będą towarzyszyły imprezie? Oczywiście zaplanowano warsztaty i pokazy florystyczne, które poprowadzą takie osobistości jak Alex Choi, Gregor Lersch, Aritaka Nakamura, Silvano Erba i inni. Oprócz pokazów zaplanowano również prezentacje o tematyce sprzedażowej i marketingowej. Dodatkową atrakcją dostępną dla gości centrum konferencyjnego “Magazzini del Cotone” (gdzie odbywa się cała impreza) będą targi ogrodnicze.

Istotne informacje dla odwiedzających mistrzostwa w Genui oraz szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć na stronie internetowej: europacup2016.com/event-program

 

Bez-nazwy-1

Susie Frank Nørgård, bukiet ślubny, praca konkursowa z Europa Cup 2011 (Hawierzów)
foto: Jens Poulsen, Florint

Bez-nazwy-2

Niina Minkkinen, praca konkursowa z Europa Cup 2011 (Hawierzów)
foto: Jens Poulsen, Florint

Winner-2011---Natalia-Zizko,-Russia-(3)

Natalia Zhizhko, Rosja – mistrzyni Europa Cup 2011 (Hawierzów)
foto: Jens Poulsen, Florint

partnerzy relacji1

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl