Kilka słów o niedzielnym pokazie…

23/04/2015

Mnogość inspirujących i kreatywnych prac, nowe pomysły i ciekawe rozwiązania techniczne oraz dobry kontakt florysty z bacznie przyglądającą się jego poczynaniom widownią. Tak wyglądał niedzielny pokaz florystyczny zorganizowany przez Hurtownię Prestige-Kwiaty Opole, który poprowadził znakomity niemiecki florysta Jürgen Herold.

[imagebrowser id=143]

Licznie zgromadzeni goście przez niedzielne popołudnie mogli podziwiać szereg starannie przygotowanych florystycznych propozycji, z których większość opierała się na konstrukcjach. Wykonano je przy użyciu różnych materiałów, jak drut, drewno, plastik, pleksi, okleina czy też specjalnie spreparowana juta. Pojawiły się nawet plastikowe kubeczki i słomki do napojów.

Podczas pokazu Jürgen chętnie dzielił się z publicznością swoimi uwagami na temat proporcji czy kompozycji. Pokazał jak łączyć ze sobą różne faktury podkreślając jak istotna jest proporcja i wyważenie dobranego materiału. Szczegółowo opowiadał o sposobie w jaki tworzy swoje prace i dzielił się przepisami na różnego rodzaju mikstury z gliny lub kleju do drewna, za pomocą których usztywnia miękkie materiały oraz metodami na osadzanie konstrukcji.

550

Ciekawą propozycją było nawiązanie w jednej z prac (przypominającej plaster miodu) do socrealistycznego designu z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku,  z którym Jürgen jako mieszkaniec wschodniego Berlina jest dobrze zaznajomiony.  Nie trudno zgadnąć, że głównym  kwiatem wykorzystanym w niej był goździk.

Oglądając prace Jürgena trudno nie dostrzec wpływu, jaki  wywarł na florystę jego mistrz Gregor Lersh. Obecność różnego rodzaju konstrukcji, perfekcyjne posługiwanie się detalem oraz ciekawe łącznie materiału roślinnego to tylko niektóre cechy jego prac. W efekcie niedzielnego pokazu (i kilkudniowych przygotowań) powstało wiele lekkich prac, powietrznych, transparentnych, były też inne formy, bardziej zwarte, geometryczne –  każda jednak była inna, każda inspirująca.

Pokaz Jürgena Herolda był z pewnością udany. Florysta przyciągną wielu gości i każdy z nich znalazł tu coś dla siebie. Kolejną okazją do podziwiania jego prac będą czerwcowe mistrzostwa w Berlinie.

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl