Konkurs dla kwiaciarń

16/01/2016

W chwili obecnej mamy do czynienia z dwoma najbardziej popularnymi formami organizacji konkursów. Jedna z nich wykorzystuje kanał komunikacji, jakim jest internet. Tutaj ocena prac następuje głównie na podstawie zdjęcia, a raczej prezentowanej na nim pracy. Jest też druga forma: konkursy robione w tzw. realu. Te są zdecydowanie trudniejsze, bo prace są oceniane na żywo i prezentowane szerokiej publiczności w jednym miejscu wystawienniczym.

Taki też będzie konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Otwarty Konkurs Dla Kwiaciarń, bo o nim mowa, odbędzie się w dniach 25-27 lutego 2016 r. (czwartek-sobota) w ramach Targów Special Days oraz GARDENIA, a prace konkursowe będzie można oglądać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 5A.

Tematami prac konkursowych są:

1. Bukiet dla Wirtuoza.
2. Kompozycja w naczyniu inspirowana muzyką Henryka Wieniawskiego.

Prace należy dostarczyć do godziny 12.00 w dniu 25 lutego 2016 (czwartek) do pawilonu nr 5A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tam, we wskazanym przez organizatora miejscu prace zostaną wyeksponowane. Oceny prac dokona jury w składzie:

dr hab. Anna Lisiecka prof. nadzw.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Vice Prezes Zarządu SITO Oddział w Poznaniu
Przewodnicząca Jury

Anna Durzyńska
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek Zarządu SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Monika Łysikowska
Sekcja Florystów SITO Oddział w Poznaniu
Członek SITO Oddział w Poznaniu
Członek Jury

Andrzej Aumiller
Prezes Zarządu SITO Oddział w Poznaniu

Oceniane będą:

  1. Innowacyjność.
  2. Koncepcja m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów.
  3. Technika wykonania.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można nadsyłać do dnia 18 lutego 2016 r.

Zwycięzców czekają oczywiście atrakcyjne nagrody, dyplomy i podziękowania. Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń nastąpi w dniu 26 lutego 2016 r. (piątek) o godzinie 11.00 w Pawilonie 5A Międzynarodowych Targów Poznańskich .

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w konkursie. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdziecie na stronie organizatora (tutaj>).

Nasz portal Forumkwiatowe.pl jest patronem medialnym wydarzenia, a dla ilustracji przypominamy prace z ubiegłorocznego konkursu.
 
Green Place

Green Place

 
Małgorzata Ziemecka-Wardęga, Kwiatownia-2-miejsc-okoliczn

 Małgorzata Ziemecka-Wardęga, Kwiatownia

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl