Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Finał trzeciej edycji Konkursu Florystycznego Młodych Talentów już 23 listopada!
23 listopada 2023, na terenie targów Gardenia w Poznaniu, odbędzie się finał Konkursu Florystycznego Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent”! Młodzi floryści zaczną swoje zmagania o godzinie 10.00 w hali 6 na stanowisku 71.
To wyjątkowe wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich florystów i miłośników kwiatów. Od dnia konkursu będzie można podziwiać kreacje młodych, utalentowanych florystów, którzy dostali się do finału konkursu. Ośmiu zawodników stanie do walki o wspaniałe nagrody i każdy z nich stworzy niepowtarzalne kompozycje florystyczne o świątecznej tematyce.
Zadania konkursowe
Zawodnicy będą mieli do wykonania dwa zadania konkursowe: dekorację witryny sklepowej i bukiet wiązany w ręku. Pierwsza praca to “Świąteczna witryna sklepowa”, czyli aranżacja wystawy również z wykorzystaniem materiału dostarczonego przez organizatora. Jej motywem przewodnim będzie gwiazda betlejemska. Druga praca to  “Bukiet świąteczny”, który będzie wykonywany z materiału dostarczonego przez organizatora.
Komisja sędziowska
Konkurs będzie sędziowała komisja w składzie:
Przewodniczący:
  • Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna
Członkowie:
  • Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
  • Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Bródka
Finał
Zwycięzców poznamy już tego samego dnia tj. 23 listopada. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć prace wykonane podczas finału. Jeśli i Wy chcecie zobaczyć jak pracują młodzi floryści to koniecznie odwiedźcie targi Gardenia w Poznaniu.
Jaki będzie efekt tych zmagań? Trzymam już teraz kciuki za finalistów. Przyjedź i TY, zobacz, zainspiruj się!

Oto ośmiu zawodników, którzy wezmą udział w finale konkursu:

GDZIE:
hala 6, stanowisko 71
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14, 60-734 Poznań

KIEDY:
godzina 10.00, 23 listopada 2023 r.

ORGANIZATORZY:

 

VHV Flowers and Greens

ForumKwiatowe.pl

 

 

PARTNERZY:

 

Chrysal

Stars for Europe

Targi Gardenia

 

 

 

Zawodnicy

Aleksandra Wiza

Absolwentka Dziennikarstwa i PR na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i pasjonatka kwiatów. Kwiaty to moja radość, którą zarazili mnie dziadkowie. Od ogródka do kolejnych kursów i własnej kwiaciarni, droga wcale nie była taka długa. Swoją przygodę ze szkołą florystyczną rozpoczęłam w 2018 i trwa ona do dziś. Stale się uczę i zdobywam nowe doświadczenia uczestnicząc w warsztatach florystycznych w całej Polsce. Laureatka złotej Gretki i uczestniczka akcji floryści dla WOŚP.

Katarzyna Gatz

Kwiaciarnia, którą obecnie prowadzę działa od 1996 r. Założycielami są moi super rodzice i dzięki nim mogę od kilku lat prowadzić ją sama. Większości umiejętności, które posiadam, nauczyłam się od mojej wielkiej cioci, która pracowała w kwiaciarni od początku (była samoukiem), i za to jestem jej ogromnie wdzięczna. Cała reszta to czas poświęcony na pracę, naukę na kursach florystycznych i chęć do samodoskonalenia. Oprócz tego prowadzę sklep internetowy i produkuję ze swoim partnerem naturalne świece sojowe.

Marta Glowiak

Jestem artystyczną, wrażliwą i kreatywną duszą. Od 10 lat pracuję w branży florystycznej, a od 2 lat z sukcesami buduję własną markę związaną z florystyką i dekoracjami ślubnymi. Charakteryzuje mnie dokładność, minimalizm, kreatywność, wysoka estetyka pracy. Swoje pierwsze kroki we florystyce stawiałam w rodzinnej kwiaciarni. Posiadam doświadczenie i wiedzę nabytą na kursach dla florystów. Stawiam na naturalne oraz ekologiczne rozwiązania. W kompozycjach liczą się dla mnie zróżnicowane kształty roślin oraz dobrze dobrana kolorystyka. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, mam mnóstwo energii i pasji w tym co robię dlatego podejmuję wiele nowych wyzwań a poprzeczkę lubię sobie stawiać wysoko 🙂

Justyna Horbowy

Dyplomowana Florystka, technik architektury krajobrazu oraz studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Finalistka Florystycznych Mistrzostw Polski Juniorów 2023. Finalistka konkursu o Kwitnący Grant w Szkole Florystycznej Kwitnące Horyzonty. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Wojewódzkiego konkursu na Nowoczesny kosz warzywno-kwiatowo-owocowy w latach 2022 i 2023. Członkini zespołu tworzącego wystawy kwiatowe podczas 48-go i 49-go Lata Kwiatów w Otmuchowie. Brała udział w licznych konkursach branżowych organizowanych przez Stowarzyszenie Florystów Polskich. Wiedzę praktyczną zdobywała w Kwiaciarni Flori oraz Szkółce drzew i krzewów Mularz w Opolu. Na co dzień aktywnie tworzy i realizuje się w rodzinnej Pracowni Florystycznej Multi Flora w Opolu, oraz w kwiaciarni Costa miejsce inspiracji Wrocław. Pasjonuje się kwiatami, technikami plastycznymi oraz zastosowaniem roślin w przestrzeniach publicznych. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę florystyczną uczestnicząc w szkoleniach, kursach tematycznych i pokazach.

Jakub Pałyga

Nazywam się Jakub Pałyga. Pochodzę z małej miejscowości Młyny w woj. Opolskim, gminie Rudniki. Od 3 lat jestem związany z florystyką zawodowo, a od najmłodszych lat kwiaty, a zwłaszcza te ogrodowe, były mi bliskie. Od września tego roku jestem szczęśliwym zdobywcą tytułu Florysty w Kwitnących Horyzontach, oraz od października tego roku podjąłem naukę na kierunku Mistrz Florystyki również w Kwitnących Horyzontach. Jestem zwycięzcą Kwitnącego Grantu w KH. Zwycięzca 2 miejsca podczas Ogólnopolskiego konkursu Dynia Eko-Art w Krapkowicach. Nieustająco pogłębiam swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i warsztatach. Na co dzień pomagam Mamie przy prowadzeniu Kwiaciarni (Kwiaciarnia Zielona Pistacja).

Mateusz Adamiak

Florystyka jest moją pasją i sposobem na życie. Od 2017 roku prowadzę Kwiaciarnię „Inspiracja” w miejscowości Dobra, woj. Wielkopolskie. Szczególnie specjalizuję się w florystyce ślubnej i komunijnej. Swoją pracę staram się wykonywać z największą starannością i precyzją. Lubię nowe i kreatywne wyzwania, dzięki którym wciąż się uczę, poznaję nowych ludzi i mam okazję pracować w wyjątkowych miejscach. W tym roku uczestniczyłem w charytatywnej akcji floryści dla WOŚP w Warszawie. Brałem udział w przygotowaniach do Festiwalu Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ w Wałbrzychu, oraz współtworzyłem kwiatowe instalacje florystyczne na Ogólnopolską Wystawę Róż na Święto Róży w Kutnie. Prywatnie kochający mąż i szczęśliwy tata dwójki dzieci 🙂

Edyta Oliwa

Z wykształcenia jestem technikiem florystką. Kwiaciarnię Kolorowy Pokój prowadzę od ponad 6 lat. Jest to całkowite spełnienie moich marzeń i twórczych zapędów. Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę łączyć pracę zawodową z tym co lubię najbardziej czyli tworzeniem wymarzonych kompozycji kwiatowych i roślinnych. Sztuka i działania artystyczne były mi bliskie od najmłodszych lat. Warsztat rysunkowo-malarski bardzo pomaga mi w profesjonalny sposób komponować bukiety z kwiatów ciętych. Szczególnie specjalizuję się w florystyce ślubnej oraz funeralnej. Oprócz materiału żywego, wykorzystuję często wysokiej jakości kwiaty sztuczne, głównie w florystyce funeralnej. Dodatkowo prowadzę sklep internetowy z wiązankami.

Aleksandra Dalecka

Pochodzę z małej miejscowości nieopodal Tucholi. Swoją przygodę z kwiatami zaczęłam w technikum architektury krajobrazu, gdzie już wtedy odbywałam pierwsze praktyki w kwiaciarni. Po maturach pierwsza praca, a jakżeby inaczej w kwiaciarni, jedna, druga, nagle pomysł idę do szkoły – szkoła policealna oczywiście na kierunku florysta, super! Ale ciągle było mi mało. Wzięłam udział w konkurse „Kwitnący Grant” i tak spędziłam rok w Szkole Kwitnące Horyzonty. W międzyczasie otworzyłam swoją kwiaciarnię: Dziką Różę w Tucholi, pełną natury, zapachu drewna i kwiatów. Uwielbiam robić bukiety, kompozycje, dekoracje ślubne w pięknym naturalnym stylu, „inaczej niż wszędzie” tak często o mojej twórczości mówią klienci. Śluby i kolejny pomysł, szkolenie w tym temacie. Ekspert dekoracji ślubnych w Gretaflowers-Szkoła Florystyczna, tak udało mi się! Jestem z siebie dumna, kocham to co robię, kocham kwiaty, uwielbiam moich klientów, uwielbiam zadania jakie mi powierzają, po prostu kocham to co robię! Kwiaty dają mi MOC. I choć wiele umiemy, wiele już widzieliśmy to wciąż możemy i chcemy się rozwijać.