Konkurs Kolorowy ptak rozstrzygnięty!

19/04/2015

Kolorowy ptak to tytuł konkursu na bukiet okolicznościowy zorganizowanego przez sieć hurtowni Prestige – Kwiaty wspólnie z Targami Fiesta Garden w Opolu oraz portalem polskich florystów ForumKwiatowe.pl. Impreza odbyła się w dniu 18 kwietnia, a prace konkursowe można było oglądać na terenie targów w dniach 18-19 .04. 2015.

Formuła konkursu była otwarta i każdy właściciel kwiaciarni czy pracowni florystycznej z całego kraju mógł wziąć w nim udział. Uczestnicy w różnorodny i ciekawy sposób nawiązali do zadanego tematu: poprzez dobór kolorów, formę, układ kompozycji czy użyty materiał. Przybyła na targi publiczność z pewnością miała co podziwiać i komentować.

Prace oceniało jury w składzie:

Jürgen Herold (przewodniczący) – to znany i ceniony fachowiec, mistrz florystyczny, częsty gość największych Targów IPM w Essen, członek grupy „Fleurops Junge Wilde” oraz reprezentant Niemiec na Mistrzostwach Świata „Fleurop-Interflora World Cup 2015 w Berlinie. Więcej na jego temat znajdziecie także tutaj.

Członkami komisji byli:
Monika Kudłacz – międzynarodowy sędzia florystyczny Florint, współwłaścicielka kwiaciarni City Flowers w Krakowie, wykładowca na Studiach Podyplomowych Florystyka – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Marcin Duda – manager w firmie Prestige – Kwiaty w Opolu, florysta – designer, pomysłodawca konkursu

Janusz Błaszczyk– redaktor naczelny portalu polskich florystów ForumKwiatowe.pl

DSC04428

W ocenie prac kierowano się kilkoma kryteriami punktowanymi w skali 1 do 10. Były to: kompozycja, kolor, technika oraz kreatywność. Poziom prac był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania. Nagrodą główną był bon na zakupy w hurtowni Prestige – Kwiaty o wartości 1500 zł, stoisko na targach Fiesta Garden oraz kampania promocyjna na portalu ForumKwiatowe.pl. Za zajęcie kolejnych dwóch miejsc również przyznano nagrody w postaci bonów zakupowych o wartości 800 zł i 500 zł. Zwycięzcami konkursu zostali:

Miejsce pierwsze – Rafał Kawałko, Opole

Miejsce drugie – Karolina Drozdek-Staniszewska z kwiaciarni Reene, Zielona Góra

Miejsce trzecie – Patrycja Żywczak z kwiaciarni Kwiatkarnia, Kraków

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

DSC04146

Konkurs był jedną z atrakcji pierwszego dnia targów Fiesta Garden w Opolu. Dla florystów odwiedzających targi atrakcją  było samo stoisko firmy Prestige-Kwiaty, które przyciągało jakością prezentowanych produktów i ich piękną aranżacją wykonaną na bardzo dużej powierzchni. Pokazane dekoracje wzbudzały spore zainteresowanie  nie tylko wśród profesjonalistów, ale także innych gości i uczestników targów.

W drugim dniu atrakcji również nie może zabraknąć. Dla florystów niewątpliwie głównym punktem programu będzie pokaz Jürgena Herolda, który już pierwszego dnia pokazał kilka swoich prac. O tym jednak napiszemy innym razem. Zapraszamy do naszego albumu zdjęć powyżej.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl