Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Finał Konkursu Młodych Florystycznych Talentów już 17 listopada!
17 listopada 2022, na terenie targów Gardenia w Poznaniu, odbędzie się finał Konkursu Florystycznego Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent”! Młodzi floryści zaczną swoje zmagania o godzinie 11.00 w hali 5 na stanowisku 18, tuż obok sceny głównej.
To wyjątkowe wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich florystów i miłośników kwiatów. Od dnia konkursu będzie można podziwiać kreacje młodych, utalentowanych florystów, którzy dostali się do finału konkursu. Siedmiu zawodników stanie do walki o wspaniałe nagrody i każdy z nich stworzy niepowtarzalne kompozycje florystyczne o świątecznej tematyce.
Zadania konkursowe
Zawodnicy będą mieli do wykonania dwa zadania konkursowe: dekorację witryny sklepowej i bukiet wiązany w ręku. Pierwsza praca to “Bukiet świąteczny”, który będzie wykonywany z materiału dostarczonego przez organizatora.
Druga praca to “Świąteczna witryna sklepowa”, czyli aranżacja wystawy również z wykorzystaniem materiału dostarczonego przez organizatora. Jej motywem przewodnim będzie gwiazda betlejemska.
Komisja sędziowska
Konkurs będzie sędziowała komisja w składzie:
Przewodniczący:
  • Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna
Członkowie:
  • Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
  • Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Bródka
Finał
Zwycięzców poznamy już tego samego dnia tj. 17 listopada. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć prace wykonane podczas finału. Jeśli i Wy chcecie zobaczyć jak pracują młodzi floryści to koniecznie odwiedźcie targi Gardenia w Poznaniu.
Jaki będzie efekt tych zmagań? Trzymam już teraz kciuki za finalistów. Przyjedź i TY, zobacz, zainspiruj się!

Oto siedmiu zawodników, którzy wezmą udział w finale konkursu:

GDZIE:
hala 5, stanowisko 18
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14, 60-734 Poznań

KIEDY:
godzina 11.00, 17 listopada 2022 r.

ORGANIZATORZY:

 

VHV Flowers and Greens

ForumKwiatowe.pl

 

 

PARTNERZY:

 

Chrysal

Stars for Europe

Targi Gardenia

 

 

 

Zawodnicy

Ewa Popek

Cześć, nazywam się Ewa Popek, pochodzę z małej miejscowości pod Zamościem. Swoją przygodę z florystyką zaczełam 6 lat temu. Od 5 lat zajmuję się oprawą uroczystości ślubnych , komunijnych. W 2020 roku postanowiłam otworzyć kwiaciarnie Forever Studio Dekoracji. Odbyłam wiele szkoleń i kursów co przekładam na pracę w kwiaciarni przez to zyskałam spora bazę klientów jacy Nas odwiedzają i motywują do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności florystycznych.

Katarzyna Baniak

Florystyka od zawsze była moja pasją. Od najmłodszych lat układałam bukiety z polnych kwiatów.
W 2015 roku ukończyłam roczna szkole na kierunku florystyka, zakończona egzaminem zawodowym. Później podjęłam pracę w Kwiaciarni Róża w Bielsku-Białej, gdzie pracuje już od siedmiu lat.
Moją mocną stroną są bukiety na konstrukcjach, gdzie mogę poeksperymentować i wykorzystać zdobytą do tej pory wiedzę.
Lubię się rozwijać i podejmować nowe wyzwania, którym niewątpliwie był udział w tym konkursie.

Weronika Kwiatek-Binda

Weronika Kwiatek-Binda

Od najmłodszych lat rozkochałam się w kwiatach. Moja przygoda z kwiatami zaczęła się gdy miałam 6 lat. Od wielu lat jest to moja pasja i droga życiowa którą chcę podążać. Jestem dyplomowaną Florystką. Od marca tego roku podjęłam edukację na kierunku florysta w Międzynarodowym Instytucie Florystycznym w Turzy Śląskiej, żeby odświeżyć trendy oraz usystematyzować swoją wiedzę we florystyce. Aktualnie pracuję w Pracowni Florystycznej z moją mamą. Konsekwentnie rozwijając się na tej drodze uczestnicząc w wielu szkoleniach, warsztatach oraz konkursach. W zeszłym roku zdobyłam złoty medal na eliminacjach w Gdańsku na WorldSkills. W październiku tego roku wróciłam z medalem doskonałości z WorldSkills Competition 2022 Special Edition w Finlandii. Uwielbiam czerpać inspiracje florystyczne z obserwacji natury. W przyszłości mam w planach otworzyć swoją własną autorską Pracownię Florystyczną dzięki której będę miała możliwość przekazywać piękno kwiatów. W listopadzie tego roku biorę udział w eliminacjach do EuroSkills w Gdańsku.

Justyna Joanna Horbowy

Dyplomowana Florystka, technik architektury krajobrazu oraz studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Finalistka konkursu o grant dla młodych w szkole florystycznej Kwitnące Horyzonty. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz wojewódzkiego konkursu na kosz dożynkowy. Współtwórca wystaw kwiatowych podczas 48-go i 49-go Lata Kwiatów w Otmuchowie. Twórczyni pracy w projekcie Make love not War. Praktykantka w kwiaciarni Flori w Opolu oraz Szkółce drzew i krzewów Mularz. Pasjonuje się kwiatami i technikami plastycznymi. Nieustająco pogłębia swoją wiedzę florystyczną uczestnicząc w szkoleniach i kursach tematycznych. Uwielbia pracę na swojej działce ROD i bierze udział we wszelkich wydarzeniach branżowych.

Karolina Grynder

Karolina Grynder

Pochodzę z pięknego Gdańska. Ukończyłam Historię Sztuki na tutejszym uniwersytecie oraz Technikum Leśne w Goraju. Dosyć spontanicznie zaczęła się moja przygoda z florystyką, która bardzo szybko skradła moje serce i stała się sposobem na życie. Od kilku lat zajmuję się pracą z roślinami, a w lipcu tego roku otworzyłam własną pracownię florystyczno – ceramiczną o nazwie Gąszcz. W moich działaniach czerpię z historii sztuki, florystyki i leśnictwa. Uwielbiam intensywne kolory, a moimi ukochanymi kwiatami są cynie i gerbery. W pracy chętnie podejmuje się nowych wyzwań, dzięki którym wciąż się uczę, poznaje nowych ludzi i mam okazję pracować w wyjątkowych miejscach! Wielką radość sprawia mi prowadzenie warsztatów i możliwość obcowania z uczestnikami zajęć. Kwiaty i glina mają według mnie kojącą moc!

Marlena Jagoda

Mam na imię Marlena ale wszyscy nazywają mnie Jagodą. Obecnie jestem menagerką Salonu Kwiatowego Opole współpracuję również z bardzo kreatywnymi ludźmi z polski i całego świata.
Moje wykształcenie obejmuje kilka różnych niezwiązanych się ze sobą kierunków studiów takich jak grafika,administracja czy kreowanie wizerunku, długo szukałam drogi którą chciałam podążać aby móc znaleźć siebie.
Odkąd pamiętam ciągnęło mnie do robienia czegoś kreatywnego, malarstwo, rzeźba itp., ale to kwiaty pomogły mi znaleźć to czego w sobie szukałam. We florystyce staram się być autentyczna w tym co robię, nie definiuję piękna, mody, sztuki jedną wąska ideą a to co tworzę nazywam brakiem reguł. Szukam w sobie kreatywności która przesuwa granice, ryzykując i czasami lekceważąc status quo.
Moimi małymi tegorocznymi sukcesami było zauważenie moich projektów florystycznych przez: MARIKA Magazin, gdzie na łamach światowego magazynu zostały opublikowane moje prace pod tytułem MOTHER NATURE, wygrana w konkursie na “Bukiet dla zwycięzcy” z okazji Florystycznych Mistrzów Europy – Europa Cup 2022 organizowanego przez Stowarzyszenie Florystów Polskich, portalu florystycznego FlorystaPlus.pl oraz zdobycie drugiego miejsca w konkursie na najpiękniejszą kompozycję kwiatową KWIATY LATA 2022, cieszę się z tych osiągnięć co jeszcze bardziej motywuje mnie do działania.

Edyta Oliwa

Nazywam się Edyta Oliwa z wykształcenia jestem technikiem florystką. Kwiaciarnię Kolorowy Pokój prowadzę od ponad 6 lat. Jest to całkowite spełnienie moich marzeń i twórczych zapędów. Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę łączyć pracę zawodową z tym co lubię najbardziej czyli tworzeniem wymarzonych kompozycji kwiatowych i roślinnych. Sztuka i działania artystyczne były mi bliskie od najmłodszych lat. Warsztat rysunkowo-malarski bardzo pomaga mi w profesjonalny sposób komponować bukiety z kwiatów ciętych. Szczególnie specjalizuję się w florystyce ślubnej oraz funeralnej. Oprócz materiału żywego, wykorzystuję często wysokiej jakości kwiaty sztuczne, głównie w florystyce funeralnej. Dodatkowo prowadzę sklep internetowy z wiązankami.