Jeśli jesteś florystą to na pewno wiesz, jak ważna w twojej codziennej pracy jest znajomość technik florystycznych oraz znajomość zasad związanych z dobrym designem. Niestety w czasie koronawirusa mamy ograniczone możliwości nauki, a wzięcie udziału w zajęciach czy warsztatach florystycznych jest praktycznie niemożliwe. Nie można się jednak zrażać, a zamiast tego pomyśleć o innych metodach zgłębiania sztuki florystycznej.

W jednym ze swoich ostatnich filmów Gregor Lersch zachęca do tego, żeby nie marnować czasu i sięgnąć po książki. Poleca pozycje swojego autorstwa, które każdemu floryście pomogą rozwinąć umiejętności, a wiedza w nich zawarta będzie przydatna w codziennej pracy. Warto mieć je w swojej biblioteczce. Tytuły, o których opowiada w swoim filmie Gregor Lersch opisujemy poniżej. Zachęcamy jednak do obejrzenia całego materiału video, na którym zobaczycie także florystyczną instrukcję “krok po kroku” w wykonaniu Mistrza Lerscha.

Linear Design on a Structure

Opublikowany przez Gregor Lersch Floral Design Piątek, 4 grudnia 2020

Książki przedstawione w filmie (wszystkie autorstwa Gregora Lerscha):

The Relationship of Contrasts – O stosowaniu kontrastu we florystyce . Dzięki ilustracjom dowiadujemy się jak operować przeciwstawnymi elementami, takimi jak np.: kolor / brak koloru, różnorodność / jednolitość, napięcie / spokój.

Sources of Creativity – książka, dzięki której odkrywamy niewyczerpane źródła inspiracji: od tradycyjnych i kulturowych po futurystyczne i wizjonerskie. Gregor Lersch przedstawia w niej system, dzięki któremu każdy może wypracować własne podejście do odkrywania i czerpania inspiracji i stać się dzięki temu bardziej twórczym.

Modern Floral Christmas Works – zbiór ciekawych i zróżnicowanych pomysłów na kompozycje adwentowe i bożonarodzeniowe w siedmiu różnych stylach. Plus szczegółowe opisy techniczne oraz wiele praktycznych wskazówek i objaśnień.

Principles of Floral Design. School Version – w książce przedstawiono uniwersalne, ogólne zasady dotyczące projektowania aranżacji florystycznych. Zawiera liczne zdjęcia kompozycji, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby tej publikacji: ilustrują one przedstawione zasady i nie są związane z żadnymi tymczasowymi trendami.

Bound Plus. Floral Craftsmanship n° 2 – Znajdziemy tu opisy technik florystycznych, które uzupełniono tematem bukietów wiązanych (głównie ślubnych, ale nie tylko). Książka zawiera aż 150 przykładów aranżacji ze zdjęciem i opisem, dzięki któremu każdą pracę można z łatwością skopiować.

Floral Diminutives to zbiór pomysłów na małe, ale urocze florystyczne prezenty, które idealnie sprawdzą się na każdą okazję. Przedstawione kompozycje są niezwykle kreatywne, zaskakujące i na pewno wywołają uśmiech na każdej twarzy!

Wszystkie te pozycje wydane są w języku angielskim. Jeżeli szukasz książki instruktażowej autorstwa Gregora Lerscha w języku polskim to zaglądnij tutaj.


O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl