Już za tydzień w Zamku Książ w Wałbrzychu rozpocznie się jedna z najpiękniejszych wystaw florystycznych w Polsce: XXXIII Festiwal Kwiatów i Sztuki. Zamek Książ dba o to, aby promocja festiwalu była niezwykle kreatywna i przyciągająca uwagę. W zeszłym roku był tramwaj pełen kwiatów reklamował wydarzenie w całym Wrocławiu. W tym roku jest nowy, również ciekawy pomysł: instalacje kwiatowe, które stanęły na terenie międzynarodowego portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu


Reklama

Kwiatowe dekoracje na lotnisku

W ramach promocji festiwalu przygotowano trzy strefy, w których pojawiły się piękne i niebanalne dekoracje. W wejściu na lotnisko zlokalizowany został kolorowy tunel, który przyciąga uwagę każdego pasażera wylatującego z Wrocławia. To niezwykłe dzieło sztuki zostało zaprojektowane i wykonane przez mistrza florystyki Macieja Krzusa, który opowiedział nam o swojej koncepcji. Z myślą o osobach udających się na wakacje stworzył on kompozycję z kontrastowych i egzotycznych kwiatów oraz roślin suszonych, które idealnie pasują do nastroju, jaki towarzyszy podróżującym. Tunel wywoływał pozytywne reakcje już od pierwszych chwil, gdy się pojawił. Możemy w nim podziwiać piękne niebieskie i różowe trawy pampasowe oraz rośliny ogrodowe w doniczkach, które zwiększają trwałość instalacji.

dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu

Drugą dekoracją, która stanęła w strefie przylotów, jest piękna kompozycja w kolorystyce wiosennej – biało-zielonej. Idealnie wpisuje się ona w to, co aktualnie widzimy w polskiej przyrodzie. Każdy pasażer przylatujący do Polski przechodzi przez kwiatowo wiosenną bramę, która jest niezwykłym powitaniem po męczącej podróży.

Trzecią strefą, gdzie pojawiły się piękne kwiaty, jest miejsce odbioru bagażu. To właśnie tam, tuż po przylocie, podróżni otrzymują pierwszy sygnał informujący o festiwalu. Na słupach zamocowano walizki, które zdobią rośliny oraz nowoczesne portrety księżnej Daisy, w formie grafik specjalnie zaprojektowanych przez Magdalenę Subocz. Każda z tych dekoracji nawiązuje do podróży księżnej, której życie obfitowało w liczne wyjazdy. Odbyła ona m.in. podróż przez ocean, odwiedziła Argentynę, a w Paryżu spędziła swój miesiąc miodowy.

Prace na lotnisku były wyzwaniem dla Macieja Krzusa i jego zespołu, jednak efekt końcowy zdecydowanie wart był poświęconego czasu i wysiłku. Jak powiedział nam Maciek Krzus: “Nie było to łatwe zlecenie, ponieważ prace trzeba było wykonać w pośpiechu, w godzinach nocnych, gdy jest mniejszy przepływ osób. Kwestie bezpieczeństwa nie ułatwiały nam prac, ponieważ na lotnisku okazało się, że wszystko musieliśmy zwozić do kontroli bezpieczeństwa. Każdy kwiatek, narzędzie. Dopiero po 2-godzinnej kontroli mogliśmy zabrać się do pracy. Należało również wziąć pod uwagę trudne warunki panujące na lotnisku: klimatyzacja, otwierające się drzwi i przeciągi, duże przeszklone powierzchnie przez które wpada światło słoneczne. W takich projektach materiał musi być przemyślany, dlatego zdecydowałem się na rośliny doniczkowe i suszone, aby aranżacje przetrwały przez 2 tygodnie”.

dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
tuż po przylocie
tuż po przylocie

Kwiatowe instalacje zachwycają każdego pasażera przylatującego lub wylatującego z Wrocławia, dodając uroku i kolorów w przestrzeni lotniska. Jest to świetny przykład na to, jak sztuka i natura mogą współistnieć i wprowadzać pozytywną energię do codziennego życia. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta zainspiruje również inne miejsca i wydarzenia do podobnych działań, a artyści i twórcy będą mieli coraz więcej okazji do wykorzystania swojej kreatywności w przestrzeni publicznej.

dekoracje kwiatowe na lotnisku we Wrocławiu
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl