W miniony weekend odbyły się w Rzeszowie III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Małopolsko-Podkarpackiego Stowarzyszenia Florystów Polskich (SFP). To już trzecie, po mistrzostwach regionu Śląsko-Opolskiego i mistrzostwach Dolnego Śląska zmagania florystów na poziomie regionalnym. Ich zwycięzcy mają zagwarantowane miejsce w Mistrzostwach Polski we florystyce organizowanych przez SFP.
 

 
Uczestnicy mistrzostw w Rzeszowie mieli do wykonania cztery zadania. Pierwszą była duża forma florystyczna o ciekawym temacie: „Z historii polskiej arystokracji”. Kolejnym zadaniem było wykonanie bukietu zaręczynowego w naturalnym, ludowym klimacie. Trzecią pracą, jaką mieli wykonać uczestnicy konkursu była kompozycja w naczyniu pt. „Bal na rzeszowskim zamku”. Postawiony został tu dodatkowy warunek: naczynie użyte w kompozycji musiało być wykonane specjalnie dla tej właśnie konkurencji. Na koniec nie mogło zabraknąć tradycyjnej już kompozycji – niespodzianki.


Reklama

Prace oceniało jury w składzie: Monika Kudłacz, Agnieszka Mitko-Kominek i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek. Imprezę z wdziękiem poprowadził Tomasz Max Kuczyński. Organizatorzy postarali się również o ciekawą ekspozycje prac, które można było podziwiać przez cały weekend w rzeszowskiej galerii handlowej Millenium Hall.

Zwycięzcami III Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionu Małopolsko-Podkarpackiego SFP zostali:
I miejsce – Tomasz Iwanow
II miejsce – Katarzyna Witecka
III miejsce – Małgorzata Szwagiel

Mistrzem juniorów została Karolina Laskowska, jedyna uczestniczka w tej kategorii.
 

III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Małopolsko-Podkarpackiego

Małgorzata Szwagiel, Tomasz Iwanow, Katarzyna Witecka

Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki i w tym konkursie nie było przegranych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Zapraszamy tych, którzy nie mogli widzieć tego na żywo do oglądania zdjęć w naszej galerii zdjęć.

 
W III Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionu Małopolsko-Podkarpackiego SFP udział wzięli (kolejność wg stanowisk):

1. Natalia Biernat
2. Karolina Laskowska
3. Agata Kiwior
4. Tomek Iwanow
5. Małgorzata Szwagiel
6. Magdalena Stachowicz
7. Joanna Kiedacz
8. Katarzyna Witecka

III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Małopolsko-Podkarpackiego

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl