Fleur Creatif to belgijskie czasopismo dobrze znane miłośnikom kwitów na całym świecie. Mistrzowie florystyki prezentują w nim najnowsze trendy oraz pomysły na kompozycje wraz z instrukcjami jak je wykonać krok po kroku. Pismo wydawane jest w języku angielskim dzięki czemu trafia do szerokiej grupy odbiorców. Fleur Creatif prezentuje głównie europejskie aranżacje, ale cieszy się uznaniem na całym świecie, a wśród twórców publikowanych prac znajdziemy nazwiska Moniek Vanden Berghe, Geerta Pattyna, Ivana Poelmana czy Jana De Riddera. Warto sięgnąć po letnie wydanie, w którym znajdziemy prawdziwą moc florystycznych inspiracji!

Źródło: fleurcreatif.com

Fleur Créatif Summer 2022 to 80 stron wypełnionych poradami, opisami i zdjęciami letnich aranżacji. Wśród nich energetyczne połączenia żółtych kwiatów z cytusami, orzeźwiające, świeże, idealne na dekorację stołu na przyjęcie lub grilla w ogrodzie. W numerze pokazano także pomysły na kompozycje z ziołami – na przykład z rozmarynem. Z ziół można stworzyć miniaturowy ogródek na stół, który nie tylko stanowi dekorację, ale jest też pod ręką, gdy chcemy urwać kilka listków i dodać do ulubionej sałatki. Wśród prezentowanych prac nie zabrakło pomysłów z lawendą, która właśnie teraz kwitnie na malowniczych lawendowych polach.

Źródło: fleurcreatif.com

Letnie wydanie Fleur Créatif to także moc inspiracji ślubnych – od bukietów po dekoracje stołu i wszelkie inne kompozycje. Wśród nich także bukiet, który zajął pierwsze miejsce w konkursie bukietów ślubnych online Fleuramour 2021. Jego autorką jest Iryna Rakhuba z Białorusi – jej prace oraz prace jej kolegów z Mińskiej Szkoły Kwiatowej również znajdziemy w letnim numerze Fleur Créatif. W numerze znajdziecie również zdjęcia z najnowszej książki francuskiego florysty Pascala Phenera, który eksperymentuje z nowymi technikami i materiałami oraz pokazuje jak korzystać z konstrukcji wielokrotnego użytku.

Fleur Créatif Summer 2022 można zamówić na stronach wydawnictwa – link zamieszczamy poniżej. Koszt pisma to ok. 9 Euro, razem z kosztami wysyłki do Polski – ok. 25 Euro. Dla osób, które chcą wzbogacać swoją biblioteczkę florystyczną, jest to na pewno dobra propozycja. Na stronie można zamówić również inne, bardziej obszerne pozycje.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl