„Kwiaty są piękne” to tytuł targów, które odbyły się w miniony weekend w Centrum Praskim Koneser. Organizatorzy postanowili zebrać w jednym miejscu najlepsze kwiaciarnie, pracownie florystyczne, sprzedawców roślin oraz artystów i projektantów. Surowe wnętrze dawnej wytwórni wódek (na terenie której powstał Koneser) stanowiło ciekawe tło dla zgromadzonych tam kwiatów, roślin i wyrobów artystycznych.

Na stanowiskach starannie wyselekcjonowanych pracowni florystycznych i projektantów można było zakupić kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, ceramikę, kwietniki, makramy i inne kwiatowe akcesoria. Wśród roślin można było znaleźć między innymi modne monstery, oplątwy, aloes czy begonię plamistą. Wśród kwiatów ciętych również obowiązywały ciekawe gatunki. Maki, piwonie, jaskry, ananasy, gałązki bawełny czy rozmarynu intrygowały odwiedzających wystawę gości, a bukiety które z nich powstawały miały swój niepowtarzalny klimat.

Zaciekawiła nas oferta ceramiki od Vaczor, której dzięki kropkom nie można pomylić z żadną inną. Jest w niej coś bajkowego, niedopowiedzianego i organicznego. Kwiatowe motywy na ścianę lub do ramek pokazali znani z Targów Rzeczy Ładnych: AllSeasonsBerry, Formalistka i LAS I NIEBO. Podziwialiśmy także piękne, precyzyjne ilustracje od AllSeasonsBerry, zatrzymane w kadrach prawdziwe rośliny od Formalistki i wreszcie kolorowe roślinne motywy od Las i Niebo. Nie zabrakło też modnych makram, które oferowała Pracownia Oh Makrama i Makrama. To jednak nie wszystko.

Dla miłośników roślinnej edukacji przygotowano warsztaty i spotkania z ekspertami, a współorganizatorzy wydarzenia – Kwiaty & Miut – zapraszali do Szkoły Bukieciarstwa – swojego nowego, cyklicznego projektu edukacyjnego dla miłośników kwiatów.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem i świetnie wpisała się w nowe, modne miejsce na mapie stolicy.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl